Spišiaci zostali extraligoví!

15.04.2019 21:03:34
Ani v treťom barážovom súboji o postup do extraligy mužov nezastavili Detvania rozbehnutú Spišskú Novú Ves. Po dvoch víťazstvách na Východe sa Spišiaci tešili z tretieho aj na Podpoľaní, kde v sobotu vyhrali 5:2 a zachovali si tak extraligovú príslušnosť aj pre nasledujúcu sezónu.

Spišiaci mali mesiac času na regeneráciu, doliečenie zranených hráčov, či tréningový proces, čo sa o unavenej Detve povedať nedalo. Hostia s extraligovými skúsenosťami tak zvládli aj tretí vzájomný duel, hoci bol podľa výsledku najvyrovnanejší... „Ani posledný zápas sezóny nám nevyšiel a to hlavne čo sa týka zakončenia. Nevyužili sme veľa čistých šancí, takže tretí barážový zápas sme prehrali kvôli tomu. Sezónu hodnotíme určite pozitívne a s konečným druhým miestom sme spokojní. Pretože na partiu chalanov, ktorá nemala ani jeden spoločný tréning a stretli sme sa v podstate len v deň zápasov. To je veľký úspech. Dokázali sme, že sme super kolektív za čo celému mužstvu ďakujem,“ zhodnotil kapitán Detvy Martin Chamula.

Prvotné sklamanie z dosiahnutého výsledku po základnej časti extraligy vystriedalo u Spišiakov nadšenie z úspechu a radosť z hry v baráži. „Posledný zápas bol určite najťažší, bola to úplne iná Detva ako keď hrali u nás, zmenili taktiku aj herný štýl a prakticky polovicu zápasu sme sa na nich len pozerali, napriek tomu sme po dvoch tretinách viedli 0:2. Nátlaková hra sa však nedá hrať každý jeden zápas celých šesťdesiat minút a tak ako aj predchádzajúce zápasy sme to naplno využili a v poslednej tretine sme mali viac síl ako oni. Pozdvihnúť musím výkon nášho ešte stále dorasteneckého brankára Mateja Ondasa, ktorý si formu naplánoval ideálne, pretože inkasoval v priemere len dva góly na zápas. Sme veľmi radi, že sme baráž zvládli v pomere 3:0 na zápasy a udržali sme extraligu. Konečne sme začali hrať florbal, boli sme jedna partia a zase nás to začalo baviť. Myslím, že to bol hlavný problém momentálne už minulej sezóny. V náročných zápasoch sme sa nevedeli akosi zladiť na jednu tímovú vlnu. Zapracovali sme do áčka veľa mladých hráčov, v ktorých vidíme budúcnosť. Asi v tom vidím najväčšie pozitívum tejto sezóny. Celkovo však máme určite na viac ako je jedenásta priečka. Pevne verím, že sa z tejto sezóny poučíme a začneme pracovať aby sme skončili v tabuľke vyššie,“ povedal obšírnym spôsobom kapitán Spišskej Novej Vsi Libor Koczka.

Výsledok barážového zápasu extraligy mužov:

3. zápas – sobota 13. 4. 2019:

DTF team Detva Joxers – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 2:5 (0:1, 0:1, 2:3), konečný stav série: 0:3

ZDROJ FOTO: facebook FbC Young Arrows Spišská Nová Ves