Spišiačky doma už s treťou remízou

27.10.2014 18:00:14
Extraliga žien prehupla počtom odohratých kôl základnej časti do svojej druhej tretiny. Úradujúce majsterky Slovenska FbK Tvrdošín si uhájili prvé miesto po víťazstve 8:2 na Hurikáne.

Sú na čele tabuľky aj napriek tomu, že majú o jeden odohratý zápas menej než ostatné družstvá. Rovnako aj Nitra si drží druhú priečku, no v sobotu zaváhala v Spišskej Novej Vsi, kde zvíťazila 10:9 až po predĺžení. Včera si už v domácom prostredí hladko poradila s Hurikánom po výhre 13:2. Práve Hurikán sa strelecky stále trápi. Za sedem zápasov zaznamenali bratislavské strelkyne deväť gólov, čo predstavuje len niečo viac ako jeden gól na zápas. „Celkovo nehráme zle. Aj s Tvrdošínom sme odohrali dve vyrovnané tretiny a zápas sa zlomil v prospech súpera počas niekoľkých minút. Nedokážeme sa sústrediť počas celého zápasu a rovnako mávame výpadky kondičného charakteru. Musíme byť však trpezliví. Myslím, že časom nedostatky odstránime,“ povedal tréner VŠK FTVŠ Vladimír Roziak.

Nemšová v podstate potvrdila vzostup formy. Zo šiestich možných bodov, získali Nemšovanky štyri. V sobotu prehrali s Pruským 5:6 až po predĺžení a včera zdolali Prešov 8:5 a vrátili tak Mikulášu prehru 3:6 z úvodného kola. Doslova remízovým tímom súťaže sa stávajú dievčatá Spišskej Novej Vsi, ktoré remizovali už v troch súbojoch. V druhom kole 2:2 doma s Prešovom a tento víkend v ďalších dvoch domácich zápasoch. S Nitrou 9:9 a 5:5 s Pruským. Vo dvoch prípadoch však napokon prehrali.

ZDROJ FOTO: facebook FBK Kométa Spišská Nová Ves