Spišiačky hľadajú nového trénera

08.08.2019 10:31:16
Vrcholom najväčšej slávy extraligového družstva žien Kométy Spišská Nová Ves bol zisk majstrovského titulu v sezóne 2016/2017. Po jej skončení však odišli obrovské posily od sestier Hudákových počnúc a končiac brankárkou Janou Dupčákovou a trénerom Jozefom Gregom. Spišiačky sa ale napriek tomu držia. V predchádzajúcej sezóne obsadili konečné siedme miesto, keď vo štvrťfinále play-off prehrali s Pruským 0:3 na zápasy.

„V minulej sezóne bolo pre nás podstatné zahrať si play-off. Vedeli sme, že pravdepodobne nepostúpime, keďže nám odišli na hosťovanie kľúčové hráčky, ale súperkám sme ten postup lacno nedali, o čom sa aj samé presvedčili,“ spomína hráčka Kométy Júlia Koščová, ktorá je zároveň sekretárkou klubu.

 

Doterajší tréner Spišiačok Vladimír Koňak pri družstve skončil a tak je pálčivou otázkou tento dôležitý post. Príprava však nepočká, no v Kométe to vymysleli tak aby to vyhovovali daným podmienkam. „Ja trénerkou tímu určite nebudem a táto záležitosť je v štádiu riešenia. S letnou prípravou sme začali v júli, ale každá zodpovedne sama, pretože nie všetky sme zo Spišskej Novej Vsi a nájsť si spoločný čas nebolo jednoduché, ale od augusta už máme prípravu v hale,“ dodala Koščová.

 

Dať si cieľ a chcieť ho splniť dodáva chuť a odhodlanie do náročnej sezóny Hyundai extraligy. „Naše ambície v novej sezóne sú rovnaké. Chceme si zahrať play-off a hlavne, aby mladé dievčatá nazbierali ďalšie skúsenosti a potom môžeme len prekvapiť,“ prezradila sekretárka klubu a na otázku odchodov, ktorých je v posledných dvoch sezónach viac ako dosť doplnila: „Pokiaľ vieme, tak žiadna hráčka v lete neodišla, iba jedna sa chystá na operáciu, tak s ňou nemôžeme od začiatku sezóny počítať. Čo sa týka posíl tak ešte nie sme s nikým dohodnutí, ale máme v obzore nejaké možnosti. Pokiaľ to nie je definitívne, tak nebudeme dopredu nič prezrádzať.“

späť