Spišiačky našli premožiteľa

16.11.2015 21:14:13
V zápase deviateho kola Extraligy žien stratilo svoju neporaziteľnosť družstvo Spišskej Novej Vsi. Dievčatá prehrali v Dubnici s Pruským 2:4.

Pruské je teda tímom, ktoré „zostrelilo“ Spišiačky z prvého miesta tabuľky. „Na hru Východniarok sme sa špeciálne pripravovali. Naša hra možno nebola oku lahodiaca. Hrávame totiž útočný florbal, no proti Spišskej Novej Vsi sme sa zamerali na defenzívu. Verili sme, že sa dostaneme do rýchlych protiútokov, z ktorých niekoľko využijeme, čo sa nám podarilo,“ zhodnotil výkon svojich zvereniek tréner Pruského Vladimír Gábor, ktorý na otázku ako udržali na uzde duo sestier Hudákových s Grossovou povedal: „Na tieto hráčky sa nedá hrať po celý čas len osobka. My sme sa zamerali na celkové bránenie priestoru a keď sa dostali k loptičke spomínané hráčky, išli sme do súbojov dôrazným spôsobom.“ Dobrú náladu po víťaznom zápase si dievčatá Pruského preniesli aj do včerajšieho súboja proti nováčikovi z Banskej Bystrice. Súperky si to odniesli a domov odišli s debaklom 1:20. „Rozbiehali sme sa pomalšie no s pribúdajúcim časom sme už rozbehli gólový koncert. Chcem pochváliť moje zverenkyne, že v tomto súboji dokázali podať kompaktný výkon počas celého zápasu, čo sa nám nestáva so slabšími súperkami. Väčšinou totiž mávame „hluché“ miesta,“ doplnil Gábor.

 

Majsterky z Tvrdošína odohrali počas víkendu len jeden zápas. Doma zdolali Kysucké Nové Mesto 13:4. Spišská Nová Ves včera už bodovala naplno a poradila si v Nemšovej, kde vyhrala 10:4.

 

Bratislavský Hurikán sa odpútal z posledného miesta tabuľky vďaka výhre 7:3 v Michalovciach. Včera prehrali v Prešove tesne 2:3 a rovnako na Východe nezvíťazila ani vicemajstrovská Nitra. Dievčatá spod Zobora podľahli Mikulášu 5:6. Včera však „naložili“ domácim Michalovciam 13:3. Nemšová dokázala poraziť Banskú Bystricu 13:4.

späť