Spišiačky odchádzajú zajtra do Weissenfelsu

04.10.2016 11:03:10
Slovenský vicemajster ženskej Extraligy FbK Kométa Spišská Nová Ves už zajtra dopoludnia odchádza z Ostravy autobusom do nemeckého Weissenfelsu na podujatie EuroFloorball cup.

Do Weissenfelsu pricestuje celkom šesť tímov, ktoré budú rozdelené do dvoch skupín. Spišiačky sa stretnú s ruským Petrohradom a domácim Weissenfelsom. V druhej skupine sa predstavia nórsky Sveiva IB, poľský Olimpia Osowa Gdans a nemecký MFBC Grimma. Prvé dva celky postúpia do semifinále a len celkový víťaz si zabezpečí miestenku na finálový turnaj Champions Cup 2017. „Účasť na EuroFloorball cupe je pre nás jedinečnou príležitosťou. Sme radi tejto konfrontácií, pretože budúcnosť tohto tímu je nejasná. Je možné, že v nasledujúcej sezóne odíde niekoľko dievčat do zahraničia. Myslím, že skupina v ktorej hráme je o niečo jednoduchšia a preto je našim cieľom postup do semifinále. Účasť vo finále by bola veľkým úspechom,“ povedal tréner Kométy Jozef Grega.

 

O súperoch toho Spišiačky veľa nevedia, no majú výhodu, že sa s nimi stretnú až po ich vzájomnom zápase. „Predpokladáme, že domáci Weissenfels je do tejto súťaže nasadený ako organizátor a tak by mohla cesta do semifinále viesť práve cez tohto súpera. O ruskom Petrohrade nevieme vôbec nič. Do dejiska však pricestujeme o deň skôr než hráme aby sme si mohli pozrieť úvodný zápas skupiny práve medzi týmito súpermi. Potom už budeme o niečo múdrejší,“ doplnil Grega. Všeobecne veľmi úzky káder Východniarok sa podaril rozšíriť. „Družstvo sme pred sezónou rozšírili no dievčatá, ktoré nedovŕšili pätnásť rokov sa podujatia nemôžu zúčastniť. Prestúpili k nám však štyri skúsené reprezentantky Michaela Ješšová, Miriam Buková, Michaela Krivulčíková a Viktória Ďuríková, ktoré by nám mohli výraznou mierou pomôcť k dosiahnutiu cieľa.“

 

Program slovenského vicemajstra na EuroFloorball cupe:

 

Štvrtok 6. 10. 2016:

11.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – Saint Petersburg United

 

Piatok 7. 10. 2016:

16.30 hod – UHC Weissenfels – FbK Kométa Spišská Nová Ves

späť