Spišiačky opäť velia Extralige

23.11.2015 16:08:07
Hráčky Kométy Spišská Nová Ves sa po víkende dostali opäť na prvé miesto tabuľky. Vo východniarskych derby dokázali zdolať Michalovce 20:4 a Mikuláš Prešov 11:3.

Ani úradujúce majsterky z Tvrdošína nezaháľali. V piatkovej predohrávke jednoznačne zvíťazili 11:2 v Pruskom a včera doma na Orave naložili 10:1 aj Nemšovej. Nemšovanky nezostali na sucho, pretože v sobotu vyhrali nad Kysuckým Novým Mestom 6:5. Banská Bystrica strelila súperom po jednom góle, čo na bodový zisk nepostačovalo. Bystričanky prehrali 1:16 v Prešove a 1:9 v Michalovciach. Pruské včera vyhralo v Kysuckom Novom Meste 7:3.

 

V Bratislave sa v športovej hale Elán stretol domáci Hurikán proti vicemajstrovskej Nitre. Po opatrnom úvode sa napokon strelecky chytili hráčky z Nitry, ktoré dotiahli zápas do konečného víťazstva 7:2. „Dievčatá neplnili taktické pokyny a od toho sa odvíjal vývoj hry. Súperky boli vo všetkých činnostiach lepšie a zaslúžene zvíťazili. Nechcem aby to znelo ako výhovorka, no niektoré z dievčat sú ako sa hovorí „pod dekou“ možno aj z dôvodu kontumácie, ktorú sme pred nedávnom utŕžili, no verím, že po mesačnej prestávke opäť zodvihneme hlavu,“ povedal tréner Hurikánu Marek Novák.

 

Nitra v tejto sezóne tiež nie je v optimálnom zložení. Do Bratislavy prišlo desať hráčiek a jedna brankárka. Výsledky tiež nie sú optimálne a tak sme dali slovo kapitánke Romane Janegovej: „V tíme nastali veľké zmeny. Prišlo mnoho nových a mladých hráčiek. Zostava nie je ideálna, no dievčatá chodia poctivo na tréningy a od zápasu k zápasu sa postupne zohrávajú a zlepšujú.“ K súboju s Hurikánom slovenská reprezentantka povedala: „Mali sme náročný úvod zápasu pretože sme trochu meškali a kratšia a slabšia rozcvička nám chýbala. Neskôr sme sa dostali do tempa, čo sa prejavilo aj na skóre.“ Trináste kolo bolo posledným pred svetovým šampionátom, ktorý sa od 4. decembra uskutoční vo fínskom Tampere. Romana je nominovanou hráčkou a už sa do Fínska nesmierne teší. „Už odrátavam posledné dni. Sústredenie, ktoré sme mali nedávno v Seredi nám prišlo veľmi vhod. Máme dobrú partiu a všetky sa už nevieme dočkať šampionátu. Sme plné očakávania, no máme jasný cieľ, skončiť lepšie ako na poslednom šampionáte, kde sme obsadili deviate miesto. Verím však, že máme tak silný tím, ktorý by mohol hrať zápas o piate miesto,“ dodala Janegová, ktorej a nielen jej, želáme, aby sa im očakávanie splnilo.

späť