Spišiačky postúpili do semifinále!

06.10.2016 13:52:15
Slovenský vicemajster FbK Kométa Spišská Nová Ves si zabezpečil postup do semifinále na podujatí EuroFloorball Cup v nemeckom Weissenfelse. Východniarky sa vo svojej skupine „A“ stretli s ruským Petrohradom. Dievčatá po bojovnom výkone zdolali svoje súperky jednoznačne 15:6 a s určitosťou obsadia najhoršie druhé miesto, ktoré im zabezpečuje postup do semifinále.

Spišiačky mali výborný vstup do zápasu a už po dvadsiatich dvoch sekundách otvorila skóre Kristína Hudáková. Hneď v prvej presilovke Kométy sa presadila Paulína Hudáková a bolo 2:0. Obliehanie bránky Petrohradu pokračovalo, no súperky sa občas dostali do brejku a jeden z nich využila Komova, ktorá znížila na 2:1. V závere tretiny padli ešte dva góly. Najprv skórovala Klára Grossová, no v poslednej minúte stihla znížiť Serebriaková na 3:2.

Aj v úvode druhej časti hry prekvapili hráčky Spišskej Novej Vsi svoje súperky gólom. Využili na to svoju druhú presilovú hru a v nej strelila svoj druhý gól v stretnutí Kristína Hudáková. K slovu sa dostala Klára Grossová a dvomi gólmi posunula skóre na 6:2. Aj tretiu presilovku Slovenky premenili na gól, konkrétne Miriam Buková perfektnou strelou z prvej zavesila k vzdialenejšej žŕdke Koganovej. Prakticky hneď po buly utiekli Rusky na brejk a Prosvetova znížila na 7:3.

Rozoberačka ruskej defenzívy pokračovala aj počas tretej tretiny. Sestry Hudákové sa asi dohodli a v priebehu dvoch minút šupli do bránky Petrohradu po jednom góle a bolo 9:3. Rusky sa opäť po ležérnom bránení našich dievčat dokázali presadiť zásluhou Prosvetovej – 9:4. Súperky otvorili hru a to bola doslova voda na mlyn Sloveniek. Prišiel tak štvorminútový uragán, ktorý znamenal ďalšie štyri góly v sieti súperiek. Petrohrad zaznamenal piaty presný zásah a znížil na 13:5. Viktória Ďuríková a Miriam Buková uzavreli účet Spišiačok v tomto súboji, no záverečné slovo patrilo Ruskám. Pri presilovej hre 4 na 3 naše dievčatá inkasovali posledný gól zápasu od Eleny Shinyaginovej na konečných 15:6 pre Spišskú Novú Ves.

Jozef Grega (tréner FbK Kométa Spišská Nová Ves): „Prístup hráčok bol počas celého zápasu vlažný, mám dojem že moje zverenkyne trochu podcenili súpera na čo nadviazala podpriemerná obranná činnosť a inkasovanie lacných gólov. Na druhej strane boli sme efektívni v ofenzíve a strelili pätnásť gólov. Z celkového pohľadu zápas hodnotím kladne, zvládli sme ho, čo nás automaticky posúva do semifinále. Pred nasledujúcim zápasom budem musieť s hráčkami rozobrať obrannú činnosť a zlepšiť ich prístup. V každom prípade dievčatám verím a ideme vyhrať aj ďalší zápas!

FbK Kométa Spišská Nová Ves – Saint Petersburg United 15:6 (3:2, 4:1, 8:3)

Góly: K. Hudáková 4, K. Grossová 4, Ďuríková 3, P. Hudáková 2, Buková 2 – Prosvetova 2, Komova, Serebriakova, Cherniakova.

Vylúčenia: 5:5, 5. min. Lifschičová, presilovky: 3:0, oslabovky: 0:1.