Spišiačky zdolali Prešov. Tvrdošín stále nezdolaný v čele ženskej extraligy.

09.11.2013 21:49:53
Polovica základnej časti ženskej extraligy je za nami.

Sobota priniesla jeden z najflorbalovejších víkendov. Dnes sa súčasne hrala mužská SALMING extraliga, ženská extraliga i 1. liga žien. V ženskej extralige sa celky dostali do polovice súťaže, čo je na začiatku novembra vynútene z ôsmych účastníkov. Čakalo sa či sa Tvrdošínu podarí udržať si neporaziteľnosť a zostať v čele extraligy.

FBC Blueberries Modra : VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava 2:12 (1:5, 0:3, 1:4)

Florbalový maratón odštartovali už o 8:00 hod. v Modre. Bratislavský Hurikán v derby tímov z dna tabuľky nedal domácim hráčkam šancu. Hurikán dnes mal význam, keď sa prehnal Modrou a zničil bodovú úrodu. Vysokoškoláčky z ľavého brehu Dunaja si z Modry odviezli vysoké víťazstvo a tri body, ktoré sú zaslúžené.

FBK Kométa Spišská Nová Ves : FBC Mikuláš Prešov 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)

Východniarske derby sa odohralo v Spišskej. Domáce Spišiačky začali dobre. Prešovu sa nedarilo strelecky. Budíček v druhej tretine vrátil Mikuláš do hry. Domáce Kométy však stále hrali svoju hru, ktorej chýbala v strednej časti hry presná koncovka. V záverečnej tretine sa domácim Spišiačkam začalo dariť i strelecky a svojmu súperovi odskočili. Prešov  závere skúšal hru bez brankára, ale nepodarilo sa mu streliť kontaktný gól. Spišiačky mali dve šance do prázdnej, ale dopriate im nebolo, keď trafili len tyč. Kométa prekvapila Prešov v derby, keď za víťazstvo zobrala všetky tri body.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra : ŠK 98 Pruské 6:7 pp. (3:2, 2:1, 1:3, 0:1)

Pod Zoborom hostili Slavistky úradujúceho majstra. Pruské v improvizovanej zostave ťahalo od úvodu za kratší koniec. Nitra kontrolovala hru až do záveru druhej tretiny. Pruské do záverečnej dvadsaťminútovky nastúpilo v bráne s Letkovou a začalo súpera hrýzť. Pruskému sa podarilo výsledok otočiť a nebyť vyrovnávajúceho gólu Slavistiek nemuselo sa predlžovať. Zápas mali možnosť ukončiť v záverečných sekundách Kňažková a na druhej strane Hrehušová, keď minuli prázdnu bránu.

V predĺžení boli nebezpečnejšie hráčky Pruského. Domáce Slavistky vyrážali do brejkov, ktoré končili na defenzíve hostí. Zápas rozhodla Šponiarová Zuzana prudkou strelou s prispením teču. Pruské si z horúcej pôdy spod Zobora vezie dva body.

FBK Tvrdošín  NTS FK-ZŠ Nemšová 9:1 (1:1, 2:0, 6:0)

Súboj o cenné body a špicu tabuľky sa odohral na Orave. Nemšová sa v úvodnej tretine snažila o pozornú obranu a brejky. Tvrdošín bol v úvode nervózny a nepresný. V strednej časti hry sa domáci viac florbalovejší celok dostal do tempa. Nemšovej sa nedarilo produkovať svoju hru z úvodu zápasu. Tvrdošín v strednej časti hry podržala brankárka, ktorá chytila tri čisté šance súpera.  V záverečnej tretine domáci celok roztočil na ploche kolotoč. Nemšová domácim hráčkam Tvrdošína nestíhala a inkasovala gól za gólom. Tvrdošín v šiestom zápase v rade odišiel z ihriska neporazený a právom patrí dievčatám pozícia lídra tabuľky.

O neporaziteľnosť v polovici základnej časti budú bojovať Oraváčky s Pruským v dohrávke 5. kola už zajtra o 10:00 hod. na domácej palubovke.