Spojenie florbalu a NHL? V USA realita

05.03.2020 16:22:03
Organizácia severoamerickej hokejovej NHL Chicago Blackhawks sa stala sponzorom juniorskej florbalovej reprezentácie USA. Zástupcovia „čiernych jastrabov“ si myslia, že florbal je pre ľadový hokej skvelý partner.

„Blackhawks považujú podporu florbalu za užitočnú, pretože je to výbnorná alternatíva k hokeju, keď nie je k dispozícii ľadová plocha. Florbal je vzrušujúca a rýchla hra, ktorá rozvíja aj hokejové schopnosti,“ povedal Peter Hassen z oddelenia marketingu Chicaga Blackhawks, cituje ho oficiálny web Florbalovej asociácie USA.

 

Predstavitelia tamojšieho florbalu majú z novej spolupráce pochopiteľnú radosť. „Tí, čo poznajú florbal, vidia jasné paralely medzi florbalom a hokejom. Pravda je taká, že veľa hokejistov hráva florbal v rámci rozvoja hokejových zručností a zabávajú sa tak aj mimo ľadu. To je dôvod, prečo Blackhawks budú podporovať našu florbalovú reprezentáciu do 19 rokov,“ uviedol prezident Florbalovej asociácie USA Calle Karlsson.

 

„To, že sa taká renomovaná organizácia rozhodla, že nás bude podporovať, je pre nás veľká česť a zároveň ocenenie za tvrdú a odhodlanú prácu, ktorú naši členovia vykonávajú pre to, aby sa florbal v Spojených štátoch amerických stal úspešným. Sami sme zvedaví, čo prinesie budúcnosť,“ dodal.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Florbalová asociácia USA

späť