Štart novej mužskej extraligovej sezóny sa nezaobišiel bez prekvapení.

22.09.2013 12:16:18
Florko dokonale zaskočilo úradujúceho majstra z Trenčína. Hurikán s novými posilami prevalcoval Sabinov.

śDlho očakávaný štart novej sezóny dnes nastal. Mužská extraliga odštartovala 13. súťažný ročník zápasom pred kamerami medzi úradujúcim majstrom z Trenčín a košickým Florkom

ŠK 1. FBC Trenčín : FbO Florko Košice 2:7 (0:1,0:4, 2:2)

Otvárací zápas novej sezóny sa odohral na Sihoti. Oba celky sa v úvode oťukávali. Otvárací gól zápasu padol po tvrdej strele Dugas, ktorý poslal Florko do vedenia. Prvá tretina sa skončila jednogólovým vedením Košičanov. V strednej časti hry boli opäť efektívnejší hostia. Florko domácim odskočilo už na päť gólový rozdiel.  Trenčania pred záverečnou tretinou mali čo doháňať a naprávať. O prvé slovo v záverečnej tretine sa prihlásilo Florko. Trenčanom sa podarilo dvomi gólmi korigovať nepriaznivý stav 0:6. Posledné slovo v zápase mali Košičania, ktorí zásluhou Zemena uzavreli stav na konečných 2:7. Florko sa na úvod sezóny postaralo o prekvapenie na úkor favorita. V drese košičanov sa po dlhšom čase opäť predstavil jeden z ich najlepších kanonierov, Štefan Majerník. Trenčania po vyskej porážke si zapisujú jeden z najhorších výsledkov i vstupov do sezóny za posledné roky. Zápas si zo záznamu môžete poztirť na Huste.tv alebo priamo - TU.

ŠK VICTORY STARS  Nová Dubnica : ATU Košice 4:8 (1:1, 1:2, 2:5)

Dubnické hviezdy dnes privítali košické ATU. Zápas bol od úvodu  vyrovnaný. Domáca skúsenosť s hosťujúcou mladosťou a dravosťou sa ťahali po góle až do záverečnej tretiny. Zlomový moment zápasu prišiel v polovici tretej tretiny. ATU odskočilo domácim o dva góly. Dubničania boli nútení otvoriť hru, čo vyhovovalo hráčom ATU. Dubnica mala šancu na skorigovanie pri päť minútovom vylúčený Pelegrina. Domácim sa nepodarilo skórovať a po pár minútach prišli aj oni o jedného muža. Vyrovnané sily hrali opäť do karát mladým ATUčkarom, ktorí zápas priviedli do víťazného konca. V záverečných minútach mali viacero síl hostia, ktorí si úspešný vstup do sezóny nepustili..

FBK  Tvrdošín : ŠK Slávia SPU DFA Nitra 9:7 (2:3, 4:2, 3:2)

Na Orave privítali nováčika spod Zobora. Nitra vstúpila do zápasu bez rešpektu a ujala sa rýchleho vedenia. Tvrdošín sa prebral až po dvojgólovom vedení hostí. Nitra na gól domácich odpovedala gólovo, tak ako sa patrí. Tvrdošín sa gólom do šatne prebral. Domáci po prestávke pokračovali v gólovom apetíte. Nitra s domácimi aj napriek inkasovaným gólom držala krok. Tvrdošínu sa podarilo zápas otočiť v strednej časti hry. Záverečná tretina lepšie začala pre Nitru, ktorá vyrovnala na 6:6. Začínalo sa od nuly, čo využili najlepšie domáci. Tri góly v rade znamenali pokoj pre domácich. Nitra sa nevzdávala a bojovala až do samého záveru. V presilovke 5 na 3 sa hosťom nepodarilo skórovať. V zápase bohatom na góly sa z plného bodového zisku sa tešil domáci Tvrdošín

Tsunami Stupava : FbC Mikuláš Prešov 8:4 (2:1, 1:1, 5:2)

V Stupave sa zmenila pred sezónou situácia čo má za následok i zmenu názvu. Domáce prostredie sa pre Stupavu nezmenilo a tak štartu do súťaže nič nebránilo. Prešov na západ cestoval s cieľom vstúpiť bodovo do sezóny. Od úvodu bol zápas vyrovnaný a oba celky sa striedali vo vedení. Zlomový moment prišiel pri presilovej hre domácich. Stupave sa podarilo odskočiť gólom v presilovej hre. Následne domáci strelili dva rýchle góly, ktoré odpor Prešova zlomili. Stupava v záverečných minútach zápas doviedla do víťazného konca bez väčších problémov. Prešov v prvom zápase nebodoval, čo ho môže mrzieť, keď siahal minimálne na bod. Stupava v domácom prostredí bodovala a pripisuje si prvý bodový zápis v sezóne.

VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava : FBC Predators Sabinov 8:0 (4:0, 2:0, 2:0)

Vysokoškoláci na ľavom brehu Dunaja privítali Sabinov. Hostia v úvode držali s nabitým kádrom vysokoškolákov krok. Hurikán sa len zastreľoval. Strelecké schopnosti nových posíl Béreša, Pazderu dali domácim krídla. Hurikán diktoval v zápase tempo. Sabinovu sa nepodarilo prelomiť dobre fungujúcu defenzívu vysokoškolákov, ktorú dnes istil Michal Bortlík. Hurikán vstúpil do novej sezóny jasným víťazstvom, na ktorom mali výrazný podiel nové tváre v drese vysokoškolákov. Sabinov si na prvé body v sezóne musí počkať minimálne do zajtrajšieho zápasu.

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina : ŠK Dragons Ružinov Bratislava 12:1 (1:1, 4:0, 7:0)

Bodku za 1. kolom novej sezóny dali Kobylky v zápase s Dragonsom. Bratislavský celok pricestoval do Žiliny s novým kádrom, ktorý prešiel ráznym rezom. Kobylky aj napriek tomu, že draci boli výrazne omladení sa nevedeli presadiť. Dragons dobre bránil a odolával nájazdom kobyliek. Tridsať sekúnd stačilo kobylkám na tri góly v polovici zápasu na zlomenie odporu súpera. Kobylky sa chytili strelecky a už to bolo len otázkou výšky skóre. Domáci sa po zápase tešili z vysokého víťazstva, ktoré sa však nerodilo vôbec tak ľahko ako vyzerá.  Draci v novej sezóne budú mať novú náročnú úlohu na ktorú sme boli u bratislavského celku zvyknutí.

Program zajtrajšieho 2. kola nájdete - TU.