Štartuje extraliga žien!

23.09.2017 08:05:40
Najvyššia florbalová súťaž žien extraliga, dnes rozbieha novú sezónu. Úradujúcimi majsterkami Slovenska sú dievčatá z FbK Kométa Spišská Nová Ves a nováčikom ligy je FbC Predator Sabinov. Majsterky začínajú na Orave proti Tvrdošínu a sabinovské „Predátorky“ cestujú na Kysuce.

Spišiačky budú v aktuálnom ročníku obhajovať majstrovský titul, no po odchode kostry tímu sestier Paulíny a Kristíny Hudákových, Viktórie Grossovej, brankárky Jany Dupčákovej a trénera Jozefa Gregu, je všetkým jasné, že na titul asi pomýšľať nebudú... „V súčasnosti skôr pomýšľame na kľudné vody niekde v strede tabuľky, pretože strata bola pred sezónou citeľná. Napriek tomu sme nezabezpečili žiadne nové posily z iných klubov a spoliehame sa výlučne na vlastné odchovankyne a líderkami zostali tri reprezentantky Barbora Kocúrová, Klára Grossová a Sára Adamcová. Cieľom je postup do play-off a keď sa nám podarí prejsť cez štvrťfinále budeme spokojní,“ povedal nový tréner Kométy Vladimír Koňak, ktorý k úvodným víkendovým zápasom dodal: „Tvrdošín nám bude silným protivníkom, no pokúsime sa prekvapiť. Zajtra ale proti Kysuckému Novému Mestu chceme odohrať vyrovnaný zápas a získať nejaké body.“

 

Vicemajstrom je Pruské, ktoré pred sezónou poriadne zbrojilo a na svoju súpisku si pripísalo hneď niekoľko hráčiek. Káder máme porovnateľný s minulou sezónou. Neboli to len príchody ale aj ukončenie kariéry Kataríny Behancovej, odchod Petry Kňažkovej a najväčšou stratou je samozrejme odchod brankárky Karolíny Krištofovej. Na druhej strane nás teší príchod Michaely Žikavskej a niekoľkých ďalších mladých hráčok. Ciele zostávajú ako v každej sezóne. Sú len tie najvyššie,“ povedal tréner ŠK 98 Pruské Vladimír Gábor. Dievčatá z Považia čakajú dva domáce súboje v Dubnici. Už dnes privítajú FBC Mikuláš Prešov a zajtra Eastern Wings Michalovce. „Chceme začať sezónu úspešne, čiže ideme vybojovať šesť bodov, no v našej hre bude potrebné ešte dolaďovať veľa vecí. Našou prioritou však je, aby sme sa prezentovali útočným a kombinačným florbalom.“

 

Rovnakých súperov ako Pruské, bude mať v domácom prostredí aj Nemšová, ktorá si v predchádzajúcom ligovom ročníku vybojovala pekné tretie miesto. Na Oravu, presnejšie do Tvrdošína zajtra zamieria dievčatá zo Sabinova a bratislavský iClinic Hurikán si dnes zmeria sily proti Nitre.

 

Program extraligy žien:

 

1. kolo – sobota 23. 9. 2017:

 

13.00 hod – FbK Tvrdošín – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, Školská, Tvrdošín)

14.00 hod – ŠK 98 Pruské – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

17.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

17.30 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – ŠK Slávia SPU DFA Nitra (ŠH FTVŠ UK Prof. Rovného, Nábr. Gen. L. Svobodu, Bratislava)

18.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FBC Predator Sabinov (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

 

2. kolo – nedeľa 24. 9. 2017:

 

10.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

10.00 hod – FbK Tvrdošín – FBC Predator Sabinov (MŠH, Školská, Tvrdošín)

14.00 hod – ŠK 98 Pruské – Eastern Wings Michalovce (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

14.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

späť