Stopercentnú bilanciu pokazili domácim žilinské „Kobylky.“

15.12.2018 22:33:16
Dvanáste kolo extraligy mužov patrilo jednoznačne domácim tímom. V piatich zápasoch zvíťazili družstvá na svojich ihriskách, no jediný Mikuláš Prešov dnes prehral so Žilinou 4:5 po samostatných nájazdoch. Lido ťahá šnúru šiestich víťazstiev a nezastavilo ho ani ATU Košice. Chlapci dnes zabojovali aj za svojho trénera Rolanda Blusku, ktorý po druhej tretine „makal o život“ do pôrodnice za svojou ženou. Spoločne dúfame, že všetko dopadlo tak ako má!

Na Východ republiky cestoval bratislavský Snipers, ktorý sa po zlom začiatku dotiahol na košické Florko, no po dvoch inkasovaných góloch v oslabovkách sa už do zápasu vrátiť nedokázal. „Do stretnutia sme vstúpili veľmi dobre a viedli sme už 3:0. Potom sme však začali priveľmi vymýšľať, nehrali sme tak jednoducho ako na začiatku a kopili sme zbytočné chyby, čím sme hosťom dovolili vyrovnať. Dvojgólový náskok z prelomu druhej a tretej tretiny sme si už do konca zápasu postrážili a nakoniec pridali pred koncom ešte jeden gól,“ povedal hráč košického Florka Lukáš Blaško. Tréner bratislavského Snipers Dárius Siheľský nebol veľmi zhovorčivý a po súboji povedal: „Zápas nám ušiel v prvej tretine, v ktorej Florko prvých desať minút hralo ozaj dobre. Na súpera sme sa však nedokázali dotiahnuť, čo nás stálo všetky body.“

 

Druhý košický tím ATU, si na šláger kola musel vycestovať do hlavného mesta. Košičania sa zásluhou dvoch gólov Petra Tokarského síce dostali do náskoku, no Lido sa nedalo zlomiť a šnúrou piatich gólov skóre otočili. Napokon sa po dramatickom súboji zrodilo tesné víťazstvo Bratislavčanov v pomere 6:5. „Zápas s ATU bol náročný po kondičnej a fyzickej stránke, mužstvá hrali dobre v defenzíve ale oba tímy sa nevyhli hluchej chvíli počas druhej tretiny, kedy im tam spadol sled rýchlych gólov. Tretia tretina bola pomerne opatrná a väčším chcením sa nám podarilo vyhrať tento vyrovnaný remízový súboj,“ povedal hráč ŠK Lido Patrik Paulikovič a k peknej sérii šiestich víťazstiev za sebou dodal: „Séria víťazstiev je síce potešujúca, ale príliš by som to nepreceňoval, pretože sme zatiaľ takmer všetky zápasy hrali doma. Samozrejme to nemožno označiť za povinné body. Zatiaľ sa nám darí zvládať kľúčové momenty zápasov a hráme pomerne organizovane, no uvidíme ako dokážeme tímom konkurovať pri šnúre stretnutí vonku. My ideme od zápasu k zápasu a hlavami sme už na súboji s Hurikánom...“

 

Na Orave sa predstavili Spišiaci, ktorí vedia Nižnú potrápiť, no dnes si domáci tím vybudoval náskok, ktorý si do konca zápasu priebežne udržiaval a napokon zvíťazil 10:6.

 

Jediné zaváhanie domácich sa udialo v Prešove, kde domáci Mikuláš prehral so Žilinou 4:5 po samostatných nájazdoch. „Bol to náročný zápas hlavne po psychickej stránke. Nehrali sme vôbec dobre a tempom sme sa prispôsobili súperovi. Druhá a tretia tretina bola plná osobných súbojov. Aj napriek tomu sme mohli brať tri body. Bohužiaľ zase sme o ne prišli školáckou chybou v poslednej minúte. Potom všetkom sa tešíme z dvoch bodov, ktoré sme vybojovali v samostatných nájazdoch. Veľmi nás mrzí zranenie nášho brankára spôsobené útočiacim hráčom,“ povedal hrajúci tréner a kapitán žilinských „Kobyliek“ Marián Galovič.

 

Už v stredu predohrali súboj dvanásteho kola obhajcovia majstrovského titulu Tsunami Záhorská Bystrica, ktorá zvíťazila 7:2 nad posledným Hurikánom. Včera v derby o mesto Trenčín potešili svojich fanúšikov hráči AS, ktorí v zostave s Marcelom Hossom zvíťazili nad mestským rivalom 1. FBC tesne 7:6. Hossa pomohol domácim k trom bodom dvoma gólmi.

 

Výsledky extraligy mužov:

 

12. kolo – sobota 15. 12. 2018:

 

FK Florko Košice – Fat Pipe Snipers Bratislava 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

 

TJ A-FbO Nižná – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves 10:6 (3:1, 4:1, 3:4)

 

ŠK Lido Prírodovedec – FaBK ATU Košice 6:5 (2:2, 3:3, 1:0)

 

FBC Mikuláš Prešov – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 4:5 sn (0:1, 1:2, 3:1, 0:1)

 

Zápasy FBK AS Trenčín – 1. FBC Florbal Trenčín 7:6 a Tsunami Záhorská Bystrica – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 7:2 predohrali.

 

Aktuálna tabuľka po 12. kole:

 

ZDROJ FOTO: facebook ŠK Lido Prírodovedec

späť