Strelecké „komando“ Nižnej rozhodlo zápas!

16.03.2019 20:51:58
Na Orave je dnes veselo. V Mútnom sa z prvého víťazstva vo štvrťfinále extraligy mužov tešia víťazi základnej časti z Nižnej, ktorí dokázali vyhrať 7:3 nad bratislavským Lidom. O víťazstve domácich rozhodlo kvarteto hráčov, ktoré velí v štatistikách celej súťaži. „Komando“ Nehila, Latka, Medžo, Reguly zariadilo šesť gólov.

Tak ako je na Orave zvykom, pustiť sa do každého protivníka od začiatku naplno, platilo aj v dnešnom prípade. Nižná chopila opraty do vlastných rúk už na začiatku štvrtej minúty, v ktorej rozvlnil sieť Lida Martin Latka. Ten istý hráč pridal v polovici siedmej minúty druhý gól a keď na začiatku desiatej zavesil Peter Nehila na 3:0, súperi vedeli, že je zle nedobre. Kapitán Oravčanov Tomáš Reguly ešte uzavrel skóre prvej tretiny na 4:0.

Bratislavčania sa na chvíľu prebrali na začiatku druhej časti a počas prvej minúty znížil Matúš Ringer. Reguly s Matúšom Medžom však dvomi gólmi výrazne posunuli zápas k úspechu domácich. V závere časti sa ešte presadili v drese Lida Marek Dida a Stanislav Senšel.

V poslednej tretine sa hráči Nižnej snažili udržiavať vybojovaný náskok a posledný zásah zápasu si strelil do vlastnej bránky hosťujúci Patrik Paulikovič – 7:3.

Kapitán Tomáš Reguly (TJ A – FbO Nižná): Opäť sa nám podarilo do zápasu vstúpiť správnou nohou a hneď v prvej tretine si vytvoriť potrebný náskok. Potom sme zápas kontrolovali a snažili sme sa hrať hlavne zodpovedne do obrany. To sa nám podarilo a máme tak prvý bod."

Tréner Roland Bluska (ŠK Lido Prírodovedec): „Po tretí raz sa nám v sezóne stalo, že sme s Nižnou prehrali úvodnú tretinu 0:4... Toto je smrteľné skóre, ktoré sa len veľmi ťažko otáča. V ďalšom priebehu zápasu sme boli celkom vyrovnaným súperom Oravčanov, no hendikep sme už zmazať nedokázali. V nasledujúcom zápase sa musíme predovšetkým upokojiť a hrať viac na lopte a nezbavovať sa jej."

TJ A – FbO Nižná – ŠK Lido Prírodovedec 7:3 (4:0, 2:3, 1:0), stav série: 1:0