Stupava čara zbavená!

04.10.2014 21:45:03
Tretie kolo mužskej Salming Extraligy prinieslo zaujímavé výsledky. Bez straty bodu zostali už len tímy z Trenčína. Nováčik M-šport Salming Team valcuje ďalej. Dnes si poradil doma s vicemajstrom Grasshoppers Žilina po víťazstve 8:4.

ŠK 1. FBC Trenčín síce tesne ale predsa, zdolal nováčika z Nižnej doma 12:11 a usadil sa na čele tabuľky. Za zmienku stojí aj výsledok z Prešova, ktorý zdolal majstra FbO Florko Košice 7:5.

My sme však zamerali pozornosť na súboj bratislavského Hurikánu, ktorý bol po dvoch kolách bez bodu a v domácom prostredí privítal lídra tabuľky Tsunami Stupava. Od začiatku to bol vyrovnaný súboj. Úvodného gólu sa celkom početná divácka kulisa dočkala až v sedemnástej minúte prvej tretiny keď otvoril skóre domáci Tomáš Škarupa. Až počas druhej časti hry domáci Hurikán postupne strelecky ušiel Stupave na rozdiel troch gólov, čo sa v neskoršom priebehu ukázalo ako rozhodujúce. V poslednej tretine už opraty Hurikán z rúk nepustil naopak svoje vedenie zveľadil na konečných 7:1. „Predchádzajúce prehry pre nás nič vážneho neznamenali. V dnešnom zápase sme rovnako dodržiavali herný systém, ktorý sme si stanovili, no na rozdiel od úvodných dvoch kôl sme konečne premieňali šance a podržal nás aj brankár Martin Menczer. Konečný výsledok je pre súpera neprijateľný, veď nám boli do konca druhej tretiny viac ako vyrovnaným súperom, no góly sme dávali my,“ zhodnotil súboj tréner FTVŠ Ján Purc. Hurikán má navyše veľkú maródku. „Aj na zajtrajší súboj proti Nitre nám budú vrátane mňa chýbať ešte štyria hráči. Sú nimi Jozef Velčický, Lukáš Murcko, Lukáš Miščík a Michal Čachan,“ dodal kouč vysokoškolákov.

 

Tréner hostí Roland Blúska neskrýval z krutej prehry sklamanie. „Všetkým bolo jasné, že to nebude jednoduchý zápas. Mali sme dobrý úvod, no mojich zverencov zaskočil nečakane inkasovaný gól. Keďže sme v ďalšom priebehu nedokázali gólovo odpovedať, museli sme sa čoraz viac tlačiť do útoku. Hurikán mal v zostave skúsených harcovníkov, ktorí hrali trpezlivo a čakali na naše chyby. Prišli ďalšie dva góly na čo sa nám nepodarilo včas zareagovať,“ skonštatoval Roland Blúska. Na otázku, či sa necítil vo výhode ako tréner Stupavy, ktorý pozná takmer polovicu hráčov Hurikánu (Menczer, Bereš, Benedig, Máder, Škarupa), ktorí boli kedysi jeho spoluhráčmi odpovedal: „Vedeli sme, čo budú chalani proti nám hrať. Bola to stopercentná defenzíva, s čakaním na naše chyby, ktoré dokázali potrestať. Na brankára Menczera nie je špeciálna taktika. Je ňou hlavne častá streľba, ktorej podľa mňa nebolo málo, no on nám strely dnes pochytal.“

 

Uvidíme, čo nám prinesie zajtrajšie štvrté kolo.

späť