Štvorica neporazených Grasshoppers, Hurikán, Florko a Tvrdošín v čele mužskej extraligy.

22.09.2013 21:08:53
Mužská extraliga pokračovala nedeľným 2. kolom.

V nedeľu bolo na programe 2. kolo mužskej florbalovej extraligy. Začiatok novej sezóny tak pokračoval druhým hracím dňom. Dnes sa darilo lepšie hosťujúcim celkom, ktoré si celkovo štyrikrát odviezli domov plné bodové zápisy.

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra : FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina

2:15 (0:4, 1:4, 1:7)

Pod Zoborom privítali po ročnom návrate do extraligy  v domácej premiére Grasshoppers. Domáca Nitra dnes nastúpila na zápas v oklieštenej zostave. Grasshoppers sa s nováčikom od úvodu nehral. Kobylky od prvej tretiny kráčali pevne za víťazstvom. Gólostroj s Dragonsom pokračoval i pod Zoborom. Nitrania sa bránili a snažili sa odolávať náporu kobyliek. Grasshoppers nepoľavil v žiadnej časti hry a dokráčal si k druhému vysokému víťazstvu v rade. Na dvojcifernom výsledku sa hattrickom podieľali Galovič s novou posilou kobyliek, Patrikom Paulikovičom. Nitranom na domácej pôde extraligová premiére vôbec nevyšla.

 

ŠK VICTORY STARS  Nová Dubnica : FbO Florko Košice

7:11 (3:4, 2:5, 2:2)

V Dubnici dnes privítali Florko. Dubnica sa chcela proti papierovému favoritovi ukázať. V prvej tretine sa bolo načo pozerať. Sedem gólov by potešilo i toho najnáročnejšieho diváka. V druhej tretine sa v gólovom trende pokračovalo. Florko ťahalo za správny koniec a vždy bolo o krok vpred pred domácim celkom. V záverečnej tretine bolo cítiť na Florku, že má v nohách zápas s Trenčínom. Dubnica aj napriek snahe niečo spraviť s výsledkom, neuspela. Skúsení hráči Florka si víťazstvo postrážili. Cesta na východ s plným bodovým zápisom zo západu Florku ubehla rýchlo. Domácim však zbytočné chyby, ktoré boli potrestané, budú v hlavách ešte odznievať dlho.

 

Tsunami Stupava : FBC Predators Sabinov

6:7 (2:1, 2:3, 2:3)

V Stupave privítali druhý tím z východu, tentoraz hostili Sabinov. Od úvodu sa hral vyrovnaný florbal s množstvom šancí na oboch stranách. Výsledok sa prelieval zo strany na stranu. Vedenie sa medzi oboma aktérmi striedalo. Sabinovu sa podarilo pár minút pred záverom využiť presilovú hru. Stupava stav opäť vyrovnala, ale hostia po rýchlom brejku odpovedali gólovo. Domáci v posledných sekundách skúšali všemožne poslať zápas do predĺženia, ale Sabinov hradbou tiel ubránil tesné víťazstvo na súperovej pôde. Oba celky tak po úvodnom výkende majú na konte po víťazstve a prehre.

 

ŠK Dragons Ružinov Bratislava : FBK  Tvrdošín

7:12 (3:6, 3:2, 1:4)

Draci sa dnes predstavili v domácom prostredí v hale Elán, kde hostili Tvrdošín. Domáci celok vstúpil do zápasu aktívne, keď už v 7. minúte viedol 3:0. Tvrdošín reagoval na nepriaznivé skóre zmenou brankára, čo hostí nakoplo. O dokonalý obrat sa postarali hostia už v prvej tretine sériou šiestich gólov. V strednej časti hry sa Tvrdošín uspokojil. Draci vycítili možnosť so zápasom niečo spraviť. Tvrdošín aj po druhýkrát v zápase potreboval budíček, aby nezaspal . Dragons záver zápasu nezvládol zbytočnými chybami, čím si zavrel dvere pred bodovým ziskom. Tvrdošín na pôde súpera bodoval, ale víťazstvo sa nerodilo proti obetavému súperovi ľahko. Na Orave zaznamenávajú najlepší vstup do sezóny v mužskej extralige.


VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava : FbC Mikuláš Prešov

6:4 (1:2, 2:1, 3:1)

Hurikán vo svojom domovskom stánku FTVŠ hostil Prešov. Vysokoškoláci sa dnes veľmi pomaly rozbiehali. Prešov chcel odčiniť včerajšiu prehru a dnes nastúpil bez rešpektu. Hostia po prvej dvadsaťminútovke vyhrávali. Hurikán sa nevedel presadiť proti dobre hrajúcemu Prešovu. V strednej časti sa pokračovalo v dobíjaní brány Prešova. Hostia aj napriek dvom inkasovaným gólom stále hrýzli. Hurikán sa prebral až v záverečnej tretine, keď zužitkoval skúsenosti. Prešovu chýbalo dnes viacej streleckého šťastia a mohol si domov odviesť cenný skalp z Bratislavy. Hurikán odolal kvalitnému výkonu súpera a zabral v správny moment, kedy to bolo v zápase potrebné a nutné. Vysokoškoláci tak zostávajú jedným zo štvorice neporazených celkov.

 

ŠK 1. FBC Trenčín : ATU Košice

7:4 (2:2,4:2,1:0)

V Trenčíne dnes privítali druhý košický celok, tentoraz ATU. Trenčania mali po včerajšej prehre čo odčiniť. V úvode mali domáci možnosť presilovej hry. ATU ubránilo početnú nevýhodu. Skóre sa menilo o pár minút neskôr, keď sa ATU dostalo do vedenia. Domáci vyrovnali, ale vzápätí prehrávali opäť. Do prestávky Trenčania vyrovnali po druhý raz v zápase. Po prestávke začali lepšie hráči ATU. Rýchly gól znamenal vedenie v zápase pre hosťujúci celok. Hostia v strednej časti náskok zvýšili už na rozdieľ dvoch gólov. Trenčania však zapli na vyššie obrátky a sériou štyroch gólov otočili stav vo svoj prospech, ešte pred druhou prestávkou. V záverečnej tretine domáci Trenčania kontrolovali hru. Hostia mali viacero šancí na skorigovanie výsledku a vrátenie sa do zápasu, ale koncovka bola nepresná. Bodku v zápase a za výsledkom dal Kiačik, ktorý zavŕšil v zápase hattrick a výraznou mierou pomohol domácim k prvý trom bodom v sezóne.

 

Tabuľka po 2. kole:

  

Por

Tím

Z

V

Vp

Pp

P

Skóre

B

+/-

1.

FBC Grasshoppers AC UNIZA

2

2

0

0

0

27:3

6

24

2.

VŠK FTVŠ UK Bratislava

2

2

0

0

0

14:4

6

10

3.

FbO Florko Košice

2

2

0

0

0

18:9

6

9

4.

FBK Tvrdošín

2

2

0

0

0

21:14

6

7

5.

Tsunami Stupava

2

1

0

0

1

14:11

3

3

6.

ATU Košice

2

1

0

0

1

11:11

3

0

7.

ŠK 1.FBC Trenčín

2

1

0

0

1

9:11

3

-2

8.

FBC Predátor Sabinov

2

1

0

0

1

7:14

3

-7

9.

FBC Mikuláš Prešov

2

0

0

0

2

8:14

0

-6

10.

ŠK Victory Stars Nová Dubnica

2

0

0

0

2

11:18

0

-8

11.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra

2

0

0

0

2

9:24

0

-15

12.

FBC Dragons Bratislava

2

0

0

0

2

8:24

0

-16

 

späť