Štvrtý hrací deň MS vo florbale žien do 19 rokov v Nitre je minulosťou

29.10.2012 15:01:51
Štvrtý hrací deň majstrovstiev sveta junioriek sa v MŠH Klokočina začal netradične.

Na programe boli veľmi dôležité zápasy, či už o udržanie sa vo svetovej A kategórii resp. o postup do bojov o medaile. Prvý zápas medzi Nórskom a Maďarskom sa už od začiatku niesol vo veľmi dobrom tempe. Oba tímy si chceli zachovať svoju prítomnosť v A-divízií. Ako prvá skórovala  Dorina Kiss, čo znamenalo, že reprezentácia Maďarska nabrala mnoho síl a v 2. tretine už nedopustili akékoľvek zaváhanie. Zápas skončil výsledkom 2:3 a tak si reprezentácia Maďarska zaistila zotrvanie v kategórii A. Naopak, Nórske hráčky odchádzali smutné pretože zostupujú do B - kategórie.

Druhý zápas bol na programe o 17:00 hod. Nastúpili v ňom proti sebe reprezentácie Švajčiarska a Česka. Od prvej minúty sa hral výborný florbal s fantastickou atmosférou. Góly začali padať až v druhej tretine, keď sa presadila Nina – Maria Bärtschi. Tretia tretina skončila v pomere 2:1 čo znamenalo radosť na strane domácich Švajčiarok a naopak smútok a slzy na striedačke Češiek. Tretí zápas sa odohrával medzi Fínskom a Švédskom. Bol to naozaj veľmi dôležitý zápas ako pre Fínky tak i pre Švédky. Severské derby sa od začiatku odohrávalo v rýchlom tempe a rýchle akcie ústili do premenených šancí. Výsledok po prvej tretine bol 1:1. Druhá tretina skončila 2:1 pre Fínske hráčky a práve preto vstupovali do tej poslednej s lepším pocitom a najmä vyrovnanosťou. 97 sekúnd pred koncom zápasu skórovala Švédska hráčka Adina Augustsson. Nakoľko tento zápas vyústil do predĺženia hrala sa spočiatku opatrná hra. Hráčky sa chystali na prestáku 30 sekúnd pred koncom prvého predĺženia rozhodla o postupe do finále Fínska hráčka Alisa Pollänen.

Dôležité zápasy sa nehrali len v A kategórii, ale taktiež v B kategórii. O postupujúcom stále nie je rozhodnuté a počas dnešného programu sa to tak naďalej zostáva. V prvom zápase v športovej hale Olympia sa streli reprezentácie Nemecka a Rakúska. Rakúsko doposiaľ v turnaji nevstrelilo gól, proti Nemkám však túto čiernu sériu pretrhlo, ale k výhre to nestačilo. Nemecká reprezentácia sa dnes bavila florbalom, o čom svedčí aj presvedčivý výsledok 13:1. Rakúšanky však môžeme pochváliť kvôli ich veľkej snahe stále sa zlepšovať. Veľké derby na nás čakalo v stretnutí Kanady a Dánska. Kanaďanky začali dobre, keď už v prvej minúte strelili otvárací gól zápasu a postupne si vypracovali trojgólový náskok. V tretej tretiny však nastúpili Dánky ako vymenené a dostávali Kanadu pod obrovský tlak. Konečný výsledok zápasu 4:4 ešte udržiava oba tím v boji o postup medzi elitu.