Suverénne Tsunami, dráma v Dubňanoch a v Bratislave

07.10.2017 21:37:01
V extralige mužov sa dnes odohrali tri zápasy šiesteho kola. Majstrovské Tsunami nedalo šancu Spišiakom, no vyrovnané súboje sa odohrali v českých Dubňanoch, kde sa z tesného víťazstva tešila Skalica nad Prešovom a v Bratislave prehralo Lido s ATU Košice o jediný gól.

V Stupave ako prví dnes roztočili kolotoč úradujúci majstri zo Záhorskej Bystrice. Od úvodných minút začali obliehať bránku Spišiakov a bolo otázkou času, akým rozdielom Tsunami zvíťazí. Majstri dnes nastúpili bez opory Martina Kuboviča a taktiež bez brankára Martina Viléma. Do „smrtiacej lajny“ bol zaradený junior Matyáš Němec, ktorý zapadol medzi Kovaľa a Kubaského ako starý harcovník. Němec strelil štyri góly a Kovaľ rovnako. S jedným presným zásahom zostal Kubaský a konečných 13:3 pre Tsunami bolo na svete.

Prvé víťazstvo aktuálnej sezóny sa dnes podarilo zrealizovať Skaličanom, ktorí v Dubňanoch dokázali zdolať FBC Mikuláš Prešov tesne 6:5. Oslabený Prešov cíti stratu Jaroslava Talla a Šimona Leška, ktorí posilnili košické ATU. Trio Komínek, Sikorjak a Joščák nedokáže rozhodnúť o výhre Prešova v každom zápase, aj keď dnes strelil Joščák hetrik a Komínek dal jeden gól...

V Bratislave hostilo ŠK Lido košické ATU. Východniari inkasovali hneď v prvej minúte z hokejky Vladimíra Grambličku a trvalo im takmer celú tretinu pokiaľ sa dostali do zápasu. Podarilo sa im to a do šatní odchádzali s náskokom jedného gólu, lebo otočili na 2:1. Rozhodujúca bola druhá tretina, ktorú vyhrali Košičania 3:1 a dostali sa do trojgólového náskoku. V záverečnej časti ešte jeden pridali, no Lido sa nevzdávalo. Viac ako tri minúty pred koncom za stavu 3:6 odvolal tréner Mészáros brankára. Domáci strelili dva góly a znížili na 5:6, no vyrovnať sa im už nepodarilo. „Veľká škoda tejto prehry, pretože ešte nikdy sme nezahrali tak dobre proti ATU a trúfam si povedať, že sme boli lepším tímom. Herný výpadok v druhej tretine a zbytočne inkasovaný gól počas našej presilovky rozhodol o našej prehre. Podali sme však najlepší výkon v sezóne a ak to zajtra v derby s Hurikánom zopakujeme, tak určite zvíťazíme,“ povedal tréner bratislavského Lida Gabriel Mészáros. Košický kouč Róbert Bučko bol aj napriek hernému trápeniu sa svojho družstva spokojný: „Z vlaku sme naskočili rovno do zápasu, čo sa prejavilo úvodným gólom a aj na našom výkone počas prvej tretiny. Neskôr sme sa dostali do tempa a chlapci dokázali streliť nejaké góly, čo rozhodlo. Chvála bohu, že sa dnes hralo len šesťdesiat minút...“

Autor tejto reportáže Miroslav Hýlek, sa chce touto formou poďakovať hráčom Tsunami Záhorská Bystrica, ktorí pred zápasom neváhali a pomohli vyprostiť motorové vozidlo z úžasnej jamy, ktorú pri hale zanechali pracovníci budujúci chodník a dopravné ihrisko v okolí. Ďakujem!

6. kolo – sobota 7. 10. 2017:

Tsunami Záhorská Bystrica – FBC Young Arrows Spišská Nová Ves 13:3 (4:0, 2:1, 7:2)

FBC Skalica – FBC Mikuláš Prešov 6:5 (4:2, 1:2, 1:1)

ŠK Lido Prírodovedec – FaBK ATU Košice 5:6 (1:2, 1:3, 3:1)