"Švajčiari boli nad naše sily." Mladí Slováci i v druhom zápase šampionátu prehrali.

09.05.2013 19:53:31
Juniori sa dnes snažili a makali, ale na florbalových Helvétou ešte v súčasnosti nemáme.

Prvý zápas druhého hracieho dňa v Sporthalle Hamburgu bol zápas medzi Slovenskom a Švajčiarskom. Helvéti včera tesne podľahli Švédom a naši reprezentanti taktiež tesne Nórom. Oba celky boli bez bodu a dnes potrebovali bodovať. Mladí Slováci sú i po druhom vystúpení na šampionáte bez bodu, keď podľahli Švajčiarom dvojciferným výsledkom.

Zápas sa od úvodných minút pomaly rozbiehal. Tempo zápasu začalo naberať po úvodnej päťminútovke. V bránke Slovenska sa v prvej tretine viackrát vyznamenal Klobučník, ktorý držal svojimi zákrokmi Slovákov nad vodou. Po prvej tretine Švajčiarsko viedol 2:0, keď Claudio Mutter a Joel Ruggero skórovali za Švajčiarsko. Slovensko malo svoju veľkú šancu v úvodnej minúte druhej tretiny, keď Tomáš Reguly sa svojou strelou nemýli. Vstup do strednej časti Slovákom vyšiel. Deväť sekúnd neskôr sa všetko zmenilo, Švajčiarsko strelil svoj tretí gól v zápase a rýchla odpoveď zrazila našich na kolená. Sämi Gutknecht a Manuel Staub dvomi gólmi zvýšili stav na hrozivých 7:1 pre záverečnou dvadsaťminútovkou. Po šiestom inkasovanom góle bránu opustil Jakub Klobučník, ktorý prenechal miesto Rastislavovi Mazákovi. Do záverečnej tretiny Slováci vyrukovali pri rozdelenom vylúčení s hrou bez brankára. Jakub Blaško početnú výhodu využil. Odpoveď Švajčiarov bola opäť blesková, keď Manuel Staub zaznamenal hattrick. Slováci bojovali i za nepriaznivého stavu 2:8, ale bez streleckého zápisu to bolo márne. Švajčiarsky gólostroj sa zastavil na čísle 10, keď kapitánovi nášho celku Filipovi Žákovi sa podarilo výsledok upraviť len kozmeticky.

Mladí Slováci po bojovnom a obetavom výkone zostávajú v B skupine naďalej bez bodu. Švajčiari boli dnes lepším tímom i keď tréner Thomas Berger nebol s výkonom svojich zverencov spokojný. „Bolo to strašné, pravdepodobne najhorší zápas ktorý sme hrali za dva roky.“ Slovákov zajtra o 10:00 hod. čaká ďalší silný súper. Štvornásobný majster sveta Švédsko si dnes poradilo s Nórmi hladko 22:1. Pozývame Vás sledovať posledný zápas v skupine Slovenska na kanále IFF YouTube priamo TU. Fotogaléria zo zápasu TU.

Slovensko U19 – Švajčiarsko U19 3:10 (0:2, 1:5, 2:3)

Góly: 7. Mutter (Gutknecht), 20. Rüegger (Mutter), 22. Gröbli (Conrad), 24. Gutknecht (Heller), 30. Staub (Gröbli), 32. Staub, 35. Dumauthioz (Rüegger), 44. Staub (Mutter), 52. Staub (Mutter), 57. Dumauthioz (Hartmann)  –  22. Reguly, 41. Blaško J. (Kubovič),  54. Žák, Rozhodcovia: Sebastian Döring, Steffen Kalow (GER), Vylúčenia: 3:1 , Využitie: 1:0, Diváci: 226,

Zostava: Klobučník Jakub (Mazák Rastislav)  –  Žák Filip, Šefčík Ľuboš, Kubovič Martin, Halás Jozef, Nehila Peter,  –  Dorčík Jakub, Vrábeľ Lukáš, Reguly Tomáš, Kováč Juraj, Blaško Jakub,  –  Machara Matúš, Lupáč Juraj, Tall Jaroslav, Kročko Michal, Šiška František,  –  Hujo Erik, Szabo Adrián,  –   Tréner: Petr Koutný,