Švajčiarky rozhodli o osude zápasu už v prvej tretine

25.10.2012 12:02:37
Zápas na ktorý čakali všetci priaznivci na Slovensku sa hral práve o 17:00 hod. v ktorom sa predstavili domáce hráčky.

Do haly pricestovalo asi 800 fanúšikov, ktorí boli plný očakávaní, no nakoniec odchádzali sklamaní, no nevadí. Naše dievčatá majú možnosť napraviť si svoje resumé v zajtrajšom zápase s Maďarskom.

Úvod prvej tretiny patril Švajčiarkam keď mali viac z hry z čoho pramenili aj dve tyčky domácej brány. Slovenské hráčky sa snažili odpovedať rýchlymi protiútokmi ale Švajčiarky dokázali všetky útoky eliminovať skvelou hrou v defenzíve. Umlčanie Slovenských fanúšikov prišlo už v 7. minúte, po obrovskej chybe v domácej obrane, keď sa presadila Brantschi a otvorila skóre zápasu. Ďalšia facka zo Švajčiarskej strany prišla v 11 minúte, keď sa po krásnej nahrávke spoza brány presadila Huber. Slovenské hráčky sa veľmi snažili potešiť fanúšikov gólom, no streli z hokejok skončili väčšinou zblokované mimo brány. Do konca prvej tretiny sa presadili Švajčiarky ešte dvakrát a so Slovenkami to po prvej tretine nevyzeralo vôbec dobre, keďže prehrávali 0:4.

Úvod druhej tretiny sa niesol v podaní našich hráčok, keď ukázali chuť a veľkú snahu niečo s výsledkom spraviť no pretaviť to v gól sa im to nepodarilo. V 28. minúte však mali Švajčiarky skvelú možnosť na zvýšenie svojho vedenia, keď hrali presilovú hru. Pred našou bránou rozpútali doslova tornádo a naše hráčky miestami nevedeli kde im hlava stojí. Našťastie však Slovenky oslabenie ustáli a stav sa nemenil. V 29. minúte sme mali pre zmenu výhodu presilovej hry, keď sa nechala vylúčiť Švajčiarska hráčka za hru na zemi. Naše hráčky sa počas svojej presilovky dostali pred bránku súpera no gól sa im nepodarilo dať. V ďalšom priebehu druhej tretiny sa hral pekný kombinačný florbal zo strany na stranu a so šancami na oboch stranách. Gól sa však nepodarilo dať ani jednému z družstiev a tak sa hráčky rozišli do šatní za stavu 0:4.

Úvod tretej tretiny vyšiel našim hráčkam ako z veľkej knihy, keď dokázali streliť kontaktný gól zásluhou Šponiarovej. Radosť Sloveniek však netrvala dlho, keď už o 30. sekúnd nasledoval ďalší gól v podaní Švajčiarska. Slovenské hráčky však zbrane neskladali tlačili sa do brány a prebrali iniciatívu hry a svoju snahu pretavili v ďalší gól., 2:5. Švajčiarky hrozili len z rýchlych protiútokov z ktorých sa im na šťastie žiadny nedokázal využiť. V čase 57.51 mali Slovenky výhodu trestného strieľania. Loptičku si do stredového kruhu postavila Ferencová, krásne si položila brankárku, ale jej strela smerovala tesne vedľa ľavej tyčky bránky. Nasledovala tak presilovka Sloveniek, ale boli to paradoxne práve Švajčiarky, ktoré dokázali dať v oslabení gól a uzavreli tak skóre zápasu na 2:6.

Slovensko- Švajčiarsko 2:6 (0:4,0:0,2:2 )

Góly: Michaela Šponiarová, Dominika Sádecká  –  Nina-Maria Bartschi 2, Nicole Huber, Laura Marendaz 2, Nadja Reindhard,

Best players: Izraelova Veronika – Bartschi Nina-Maria