Švédska lekcia florbalu vo štvrťfinále

06.12.2012 22:41:46
Chalani na ihrisku nechali všetko, ale proti Švédom to nestačí.

Mužská reprezentácia sa dnes predstavila vo štvrťfinále MS. Historické tabuľky sme prelomili už pri postupe na MS a senzačným prebojovaním sa medzi osem sme sa stali prekvapením turnaja. Dnes nás čakalo silné Švédsko.

Šesťnásobný majstri sveta nás vyučovali od úvodného hvizdu. Úvodné 3. minúty sme držali Švédov na dištanc. Strelecký účet troch koruniek otvoril jeden z najlepších obrancov sveta Henrik Quist. Góly do našej siete začali padať čoraz častejšie. Chalani aj za nepriaznivého stavu bojovali a dreli. Prvá tretina patrila jednoznačne Švédom.

V druhej tretine sa scenár hry vôbec nezmenil Švédi dominovali vo všetkých herných fázach a nedovolili nám takmer nič. Gabo Mészáros po šiestom inkasovanom góle v bráne nevydržal a pustil do brány Adama Kalčoka. Švédi nášho brankára nešetrili a spŕškou piatich gólov v rade si vystrieľali už trinásťgólový rozdiel.

V záverečnej tretine sa Švédi uspokojili ako keby s hrou a nehnali sa vpred. Najväčšie hviezdy si tréner Vaara Jan-Erik pošetril. Slovákom sa podarilo prekonať švédskeho brankára Viktora Klintstensena. Radosť z čistého štítu mu pokazila naša prvá lajna, konkrétne Peter Heleš. V závere zápasu sme Švédom ponúkli dve presilové, ktoré našťastie nevyužili a nezavŕšli dvojciferný výsledok na dvadsať.

Zápas so Švédskom nám ukázal všetky nedostatky. Chalani však predviedli počas celých šesťdesiatich minút bojovní a obetaví  výkon za ktorí si zaslúžia pochvalu. Zajtra nás čaká zápas o 5. až 8. miesto, kde nás čaká Lotyšsko. Zápas Slovenska je na programe piatok o 19:30. hod v Saalsporthalle, Zürich.

Marián Zemen: „Jedným slovom “veľká florbalová škola“ pre všetkých hráčov ktorý mohli nastúpiť na tento zápas. Je to veľký rozdiel oproti zápasom, ktoré zvykneme hrávať v našej lige či už pri nejakých priateľských zápasoch. Myslím si, že tento zápas nám ukázal naše rezervy, nedostatky a na čom musíme popracovať. Bol to veľký zážitok pre každého jedného hráča, ktorý mohol nastúpiť na tento zápas. Veľmi si to ceníme, že sme všetci hráči dostali túto príležitosť. Bol to jeden z našich snov zahrať si na MS s takýmto mužstvom.“

Libor Hrček (asistent trénera): „Vedeli sme čo nás čaká a myslím si, že sa to potvrdilo. Mohlo to byť viac i menej. Bohužiaľ je to tak. Nemôžeme chcieť na prvých  MS na ktorých sme, aby sme hrali vyrovnané zápasy ako je Švédsko. Tí chalani to hrajú každé dva roky a najhoršie umiestnenie je druhé miesto na MS. To odpovedá tomu, kde Švédi sú. Myslím si, že sme prehrali s nastávajúcim majstrom sveta. Momentálne v danej dobe Švédi predvádzajú najlepší florbal na svete.“

Na adresu nášho najbližšieho súpera Lotyšsko poznamenal Libor Hrček zopár slov. „Každý ďalší a ďalší zápas uberá síl a ja verím, že budeme zajtra dobre pripravený. To čo sa nepodarilo Čechom sa podarí nám, že porazíme Lotyšsko.“

Švédsko - Slovensko 18:1 (5:0, 7:0, 5:1)

Góly: 4. Henrik Quist (M. Samuelsson), 6. Martin Östholm (K. Nilsson), 11. Kim Nilsson (K. Nilsson), 18. Kim Nilsson (V. Klintsten), 19. Rasmus Enström (H. Stenberg), 22, Patrik Mamström (K. Nilsson), 27. Rasmus Enström (J. Samuelsson), 27. Martin Östholm (J. Samuelsson), 28. Rasmus Enström (H. Stenberg), 28. Karl-Johan Nilsson (P. Mamström), 29. Johan Samuelsson (R. Sundstedt), 37.  Kim Nilsson (K. Nilsson), 40. Rasmus Enström (H. Stenberg), 41. Kim Nilsson (K. Nilsson), 48. Henrik Stenberg (R. Enström), 48. Kim Nilsson (R. Sundstedt), 50. Rasmus Enström (H. Stenberg)  - 47. Peter Heleš (L. Gál)

Vylúčenia 1:2   Využitie 0:0

Zostava Slovensko: Gabriel Mészáros (Adam Kalčok) – Pavol Heleš, Jozef Velčický, Juraj Matejka (C), Filip Žák, Lukáš Lajčiak, – Daniel Baránek, Lukáš Blaško, Ján Purc, Martin Petróci, Marián Zemen, –  Bulko, Václav Komačka, Ladislav Gál, Lukáš Řezanina, Peter Heleš, –  Peter Klapita, Marián Galovič, Marek Peter Šobich,