Svetová štvorka nezaváhala

03.05.2017 23:04:07
Máme za sebou úvodný hrací deň Majstrovstiev sveta juniorov vo švédskom Växjö. Odohralo sa celkom osem zápolení, ktoré priniesli očakávané víťazstvá svetovej štvorky.

Najskôr dnes začali súperiť medzi sebou krajiny v skupine B. Česko sa dosť potrápilo s Lotyšskom, ktoré ešte po druhej tretine držalo nádejnú remízu 5:5, no Česi zvládli poslednú tretinu bravúrnym spôsobom a napokon zvíťazili 11:5. Švajčiari mali o niečo ľahší zápas proti Poľsku, ktoré zdolali 12:3.

Nás však zaujímali duely v skupine A, kde hrajú aj slovenskí reprezentanti. Majstri sveta Fíni si zahrali proti Dánsku, ktoré im veľké problémy na ceste za víťazstvom nenarobili. Fíni si v pohodovom tempe spravili skóre 15:1. Slováci odohrali ustráchaný zápas proti päťnásobným majstrom sveta a domácim organizátorom Švédom. Nebol to ideálny súboj, v ktorom sme veľa toho neponúkli a tak sme zaslúžene prehrali 0:13...

V skupinách C a D, ktoré sú vlastne B divíziou sa udiali nasledovné udalosti. V „céčku“ vyhrali Estónci nad Kanadou 12:5 a Nóri ešte vyšším rozdielom zdolali Japonsko v pomere 14:1. „Déčko“ prinieslo výhru Maďarska nad USA 10:1 a Austrália trochu prekvapujúco porazila Nemecko 3:1.