Svetové hry sú otvorenou bránou na olympiádu!

25.10.2016 11:00:18
Svetové hry, ktoré sa budú organizovať v budúcom roku v poľskej Wroclavi, budú po prvý raz poznať aj náš šport – florbal. Keďže florbal zatiaľ nie je olympijským športom, úspešnou prezentáciou práve na svetových hrách sa môže ním stať!

Čo sú Svetové hry?

Je to multišportové podujatie, ktoré organizuje medzinárodná asociacia Svetových hier. (International Wolrd Games Association - IWGA). Nasledujúce Svetové hry budú už jubilejným desiatym ročníkom a budú sa konať od 20. do 30. júla 2017 v poľskom meste Wroclaw.

 

Kto sa ich zúčastní?

Na Svetové hry pricestuje až 3600 športovcov z viac ako 100 krajín. Súťažiť sa bude až v 27 športových odvetviach a pridajú sa k nim ďalšie štyri pozvané športy. Podujatie je rozdelené do šiestich skupín – akrobatické a tanečné športy, loptové hry kam patrí aj florbal, bojové umenia, silové športy, presné športy a trendové športy.

 

Prečo sú svetové hry prínosom a výhodou pre florbal?

Sú podporované výraznou medializáciou a mediálnou podporou vrátane priamych prenosov cez olympijský kanál. Je to príležitosť ukázať športovému svetu potenciál florbalu a že sme pripravení stať sa olympijským športom a spĺňame vysokú olympijskú úroveň. Svetové hry sú odrazovým mostíkom na Olympiádu. V Olympijskej Agende 2020 sú spomenuté jedine Svetové hry a Masters Games ako multišportové podujatie, odkiaľ sa môžu dostať jednotlivé športy na Olympijské hry.

Svetové hry v minulosti účinne testovali športy a disciplíny ako badminton, mountain biking, teakwondo a ragby, ktoré vzápätí boli akceptované a prijaté na Olympiádu.Napríklad štyri z piatich športov navrhnuté Tokyjským Olympijským výborom (bejzbal/softbal, karate, športové lezenie a surfovanie) boli súčasťou Svetových hier rok predtým.

 

Svetové hry sú pre florbal výzvou

Ide o budúcnosť florbalu, o možnosť sa odprezentovať ako šport na vysokej úrovni, ktorý spĺňa všetky atribúty olympijského športu. Každá hráčka, každý hráč by mal vedieť o tejto možnosti, o tejto výzve a prísť podporiť florbal do Wroclawi.

späť