Sviatky sú fuč, juniori idú na plné obrátky

04.01.2019 07:37:13
Vianočné sviatky a novoročné oslavy pominuli a prišiel čas na súťažné zápolenia. Ku koncu základnej časti sa postupne blížia družstvá juniorskej extraligy a preto sa boje o miestenky do play-off ale aj o záchranu priostrujú. Chystá sa viacero zaujímavých zápasov v Stupave, Žiline, či v Bratislave.

Úradujúci majstri zo Záhorskej Bystrice privítajú trenčianske družstvá. Zajtrajší súboj s 1. FBC, ktorý je bronzovým tímom z minulej sezóny však pre Tsunami nebude jednoduchý. Trenčania však podobne ako Tsunami, riešia nomináciu svojich hráčov, z ktorých mnohí nastúpia za mužské družstvá v extralige, čo môže ovplyvniť výkony oboch družstiev. „Pokiaľ by sme chceli zotrvať na štvrtom mieste tabuľky, alebo sa posunúť na tretie miesto, potrebujeme bodovať. Bude to však proti Tsunami ale aj Snipers veľmi náročné. Je to aj otázka priorít nášho klubu, pretože sa musíme rozhodnúť, ktorí juniori pocestujú s mužmi do Košíc, kde taktiež potrebujeme bodovať. Záver sezóny bude veľmi hektický, očakávame náročné boje, pretože prvých šesť tímov je kvalitných a vyrovnaných,“ povedal tréner 1. FBC Trenčín Pavel Polakovič.

 

Do Žiliny mieria lídri súťaže, čiže si tretie „Kobylky“ počas víkendu zahrajú dva kvalitné zápasy. Zajtra sa pod Dubňom predstaví košické ATU a v nedeľu aj druhý tím tabuľky FK Florko Košice. Grasshoppers stráca na oba celky päť bodov a v prípade úspechu sa k obom môže v tabuľke dotiahnuť. „Každý jeden si uvedomujeme dôležitosť nasledujúcich zápasov, no taktiež vieme aj to, aké budú náročné, keďže sa oba košické celky bijú o prvé miesto v tabuľke. Tentoraz však hráme doma a verím, že pri správnom nastavení v našich hlavách a dvoch odbojovaných zápasoch sa môžme po víkende tešiť zo šiestich bodov. Počas prázdnin sme mali niekoľko tréningov, ktoré väčšina juniorov zodpovedne absolvovala, takže nenastal žiaden výpadok z tempa a na víkend sa už tešíme,“ povedal najproduktívnejší hráč Žiliny Samuel Jančo.

 

Ôsme miesto zaručujúce účasť v play-off vyfúkli v predchádzajúcom kole hráčom Modry výhrou chlapci z Mútneho. Oravčanov však čakajú dva náročné súboje doma s košickými celkami zatiaľ čo Modra sa pokúsi uspieť v Prešove. V prípade neúspechu Mútneho a víťazstve Modry sa družstvo spod Malých Karpát opäť vráti na pozíciu zaručujúcu boj o majstra.

 

Program zápasov extraligy juniorov:

 

16. kolo – sobota 5. 1. 2019:

 

12.15 hod – FBC Mikuláš Prešov – FBC BlueBerries Modra (Multihala, Alejova, Košice)

13.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – 1. FBC Florbal Trenčín (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská 2, Stupava)

14.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FaBK ATU Košice (ŠH, Rosinská cesta, Žilina)

14.30 hod – Snipers Bratislava – FBK AS Trenčín (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

18.45 hod – TJ FBK Hornets Mútne – FK Florko Košice (ŠH pri ZŠ, Mútne)

 

17. kolo – nedeľa 6. 1. 2019:

 

10.30 hod – Snipers Bratislava – 1. FBC Florbal Trenčín (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

10.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská 2, Stupava)

12.00 hod – TJ FBK Hornets Mútne – FaBK ATU Košice (ŠH pri ZŠ, Mútne)

14.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FK Florko Košice (ŠH, Rosinská cesta, Žilina)

16.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – FBK BCF Dukla Banská Bystrica (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

späť