Sympatický výkon na Čechov nestačil

10.05.2019 20:54:17
V treťom súboji svetového šampionátu juniorov v kanadskom Halifaxe prehrala slovenská reprezentácia s Českom 3:7. V skupine sme obsadili konečné tretie miesto a zajtra si zahráme o piate miesto proti Lotyšsku. Chlapci sa však nemajú za čo hanbiť. Odohrali kvalitné zápasy a nebyť zbabranej druhej tretiny s Čechmi, mohli mať naši susedia väčšie problémy. Český tím sa ale stal víťazom skupiny a postupuje do semifinále z prvého miesta, kde si zahrá proti Švajčiarsku.

Obaja súperi vstúpili do zápasu s pozorným bránením. O niečo viac mali loptu na svojich hokejkách podľa očakávania Česi, no slovenskí hráči dobre bránili pozične priestor a držali Čechov na dištanc od našej brány. Čo prešlo, pochytal skvelý Adam Kohút. V siedmej minúte bol vylúčený Matyáš Němec, no súper ponúknutú presilovku nedokázal využiť. Sedemnásta minúta bola šťastnou pre slovenské družstvo. Tomáš Kvasnica strelil úvodný gól a Slovensko vyhrávalo 1:0. Do prvej sirény už gól nepadol a tak odchádzali do šatní spokojnejší Slováci.

Po necelých dvoch minútach druhej tretiny bol na trestnú lavicu poslaný Ronald Gašparík, no Česi presilovku nevyužili. Čo sa nepodarilo našim susedom sa podarilo Slovákom. V polovici piatej minúty skóroval Roman Faith a Slovensko vyhrávalo 2:0! Prišla však „hluchá“ päťminútovka, ktorú dokonale využili skúsení Česi na obrat... Úvodný gól Čechov strelil na začiatku 26. minúty Jakub Bursík, ktorý zavelil do útoku. Po necelých troch minútach vyrovnal Matyáš Šindler a po ďalších dvoch minútach ten istý hráč dokonal obrat a Česi vyhrávali 3:2. Našich chlapcov to akosi zlomilo a zbytočne sa viac stiahli pred vlastnú bránku, čo znamenalo častejšiu streľbu súpera. To vyústilo do štvrtého gólu v našej sieti. Po vylúčení Romana Faitha využil presilovku Čechov Jonáš Kysela. Tretina chlapcom vôbec nevyšla. Dve minúty pred druhou prestávkou sme z hokejky Filipa Formana inkasovali piaty gól. Navyše bol ešte vylúčený Faith po druhý raz v zápase, no naši susedia Kohúta neprekonali.

Zvyšok presilovky z druhej tretiny českí reprezentanti nevyužili. V podstate vyrovnaný priebeh hry so šancami na oboch stranách pokračoval ďalej. S tým rozdielom že naši súperi ich mali o niečo viac, no ani jeden tím nedokázal streliť gól. Ten však prišiel päť minút pred koncom z hokejky českého hráča Jakuba Bursíka. V tej istej minúte padol do našej bránky aj siedmy gól o ktorý sa postaral Dalibor Švéda a bolo 2:7 pre Čechov. Sympatické od našich reprezentantov bolo, že to nevzdali a posledné slovo si vyžiadal Peter Hrabčák – 3:7.

Druhá prehra z troch zápasov spôsobila, že Slovensko obsadilo v skupine „B“ tretie miesto a zajtra od 15.00 si zahráme o konečné piate miesto proti Lotyšsku. Švédi zdolali Dánsko 15:5 a z druhého miesta si v semifinále skrížia hokejky proti Fínsku.

Česko – SLOVENSKO 7:3 (0:1, 5:1, 2:1)

Marek Onderko (tréner Slovenska): „V druhej tretine sme sa hlavne nevedeli presadiť v útoku a začali sme prehrávať osobné súboje. Česi navyše prestali v protiútokoch prihrávať a začali viac strieľať. Nakoľko sme neblokovali strely, tak to bolo pre brankára Kohúta dosť náročné. Chýbal nám aj dôraz v bránkovisku, čo rozhodlo. Sú to však pre nás skúsenosti, ktoré sa nedajú získať v našich mládežníckych súťažiach.“