Takmer vo všetkých halách „úradovali“ hostia

23.01.2017 12:11:44
Väčšinou platí, že domáce prostredie je pre družstvo určitou výhodou. V sedemnástom kole extraligy mužov, ale aj v dohrávke, či predohrávke to všeobecne neplatilo. Hosťujúce tímy totiž bodovali takmer v každom zápase.

Už v piatok spustili „lavínu“ domácich neúspechov hráči FBK AS Trenčín, ktorí nezvládli súboj proti bratislavskému iClinic VŠK FTVŠ UK. Trenčania prehrali 7:8, čím pomohli súperom udržať sa v hre o účasť v play off. „Trenčínu sme chceli oplatiť prehru z domáceho zápasu čo sa nám podarilo. Hovoril som hráčom, aby stále hrali za akéhokoľvek stavu a snažili sa využiť každú jednu šancu. V druhej tretine sme začali zbytočne postávať na ihrisku, čo Trenčín využil rýchlymi gólmi. Z toho sme sa poučili a začali sa lepšie pohybovať až do konca stretnutia a napokon sme sa tešili z víťazstva,“ povedal tréner iClinic Ján Purc.

Jediným domácim družstvom, ktoré získalo všetky tri body bolo Tsunami Záhorská Bystrica. Po druhej tretine za stavu 0:3 pre Florko Košice by však obrat tipoval málokto. Podarilo sa a Tsunami v záverečnej časti strelilo až päť gólov a zvíťazilo 5:3. Obrat zabezpečila obávaná útočná formácia Kubaský – Kovaľ – Kubovič, ktorá zavesila štyri góly. „Nesústredili sme sa na túto formáciu, aj keď je pravda, že nám strelili štyri góly. My sa však nikdy nezameriavame na konkrétnych hráčov súpera. Štyridsať minút sme hrali kolektívne dobre a pozorne v defenzíve na čele s výborne chytajúcim brankárom Adamom Kohútom, no prišli zbytočné napádania našich útočníkov a brejky súpera, ktoré rozhodli,“ povedal hrajúci tréner a kapitán Florka Lukáš Blaško.

FBC Skalica nedokázala zastaviť dobre rozbehnutých chlapcov z Oravy a podľahla Nižnej 6:8. Taktiež nováčik Žltý Sneh Košice nestačil na ŠK 1. FBC Trenčín a doma prehral 1:5.

Hráči FBC Mikuláš Prešov sa po víkende ocitli na deviatom mieste tabuľky. Po dvoch domácich prehrách, predchádzajúci týždeň s Grasshoppers Žilina 4:10, no predovšetkým po neúspešnom východniarskom derby s úradujúcimi majstrami FK ATU Košice. Prešovčania si svojich súperov nechali gólovo ujsť počas prvej tretiny a stíhaciu jazdu už nestihli a prehrali tesne 5:6. „Aj napriek prehre bol zápas proti ATU náš najlepší v celej sezóne. Chýbalo nám trochu šťastia počas celého súboja. Trápime sa totiž s koncovkou, ale to v najbližších týždňoch zlepšíme a pevne verím, že play off nám neujde,“ skonštatoval hrajúci tréner FBC Mikuláš Prešov Martin Sikorjak.

Na dôležitý súboj sezóny cestovali hráči ŠK Lido do Žiliny bez svojho trénera Gabriela Mészárosa. Za jeho neúčasťou však netreba hľadať senzácie. Kormidlo tak prevzal zranený hráč Patrik Paulikovič a bola to jeho trénerská premiéra. Lido napokon zdolalo „Kobylky“ 5:2, čím si udržalo desiate miesto, ktoré by im zabezpečilo účasť aj v nasledujúcom ročníku extraligy. „Z pozície trénera som mužstvo viedol prvý krát, ale dlhodobo robím Gabovi asistenta v rámci herných záležitostí, takže podľa toho to aj hráči vnímali a myslím, že nevnímali príliš kto to koučuje, mali dosť roboty na ihrisku... Obe mužstvá si uvedomovali dôležitosť zápasu a hra bola z oboch strán plná nepresností počas celého stretnutia. Domáci pôsobili aktívnejšie, naopak my sme prišli s trochu defenzívnejšou taktikou a snažili sme sa zahusťovať priestory, kde sú ich strelci najnebezpečnejší... Kľúčom k úspechu bolo aj to, že sme zvládli situácie v nerovnovážnom stave hráčov na ihrisku, keď sme v tretej tretine ubránili štyri oslabenia a presilovku, ktorá sa nám naskytla sme využili a odskočili na 4:2. Chlapci príkladne bojovali a preukázali veľkú chuť po víťazstve, dúfam že sa na nich niečo z tohto nalepí aj do ďalších zápasov,“ zhodnotil rutinérskym spôsobom Patrik Paulikovič.

Žilina si svoju pozíciu nevylepšila ani vo včerajšej dohrávke ôsmeho kola a v domácom prostredí podľahla Skalici 3:5. „Kobylky“ tak päť kôl pred koncom základnej časti zostávajú na poslednom mieste. Košické ATU si predohralo súboj 19. kola a to doma proti ŠK 1. FBC Trenčín. V dramatickom zápase, ktorý sa dostal až do samostatných nájazdov sa tešili majstri, ktorí vyhrali 6:5. Košičanov však strata bodu môže mrzieť, pretože sa ich už čoskoro pokúsi predbehnúť Tsunami Záhorská Bystrica.