Talentovaný Foltýnek obdivuje C. Ronalda a hrá aj bowling

26.11.2019 17:17:33
Ďalší šikovný mladý hráč, ktorého si predstavíme v rámci seriálu Talenty slovenského florbalu je Richard Foltýnek z  1. SC Malacky.

Viac o ňom prezradil jeho tréner. "Richarda trénujem od jeho florbalových začiatkov. Už ako malý prípravkár vynikal. Teraz je starší žiak a dovolím si tvrdiť, že stále je jedným z najšikovnejších hráčov v regióne. Verím, že florbalovo bude napredovať aj naďalej, na čo má veľké predpoklady, keďže má stále chuť na sebe pracovať. Jeho potenciál takisto potvrdzuje fakt, že si je pevne vedomý, že nič nie je zadarmo," predstavil svojho zverenca Juraj Kašuba.

 

V akom veku si začínal s florbalom a prečo si si vybral/-a práve tento šport?
"S florbalom som začal, keď som mal šesť rokov. Vtedy som si len tak raz za čas chodil zahrať s bratrancom, ktorý ma k tomuto športu aj priviedol. Keď som začal chodiť do školy, prihlásil som sa na florbalový krúžok a neskôr do normálneho florbalového klubu. Vybral som si ho hlavne preto, že je to rýchla hra a na nič sa tam nečaká."

 

Hráči v tvojom veku mávajú svoj športový vzor. Kto je tvojim vzorom zo Slovenska a zo zahraničia a prečo?
"Zo Slovenska je môj vzor Martin Kubovič a zo zahraničia to bude futbalista Cristiano Ronaldo. Síce to nie je florbalista, ale páči sa mi ako na sebe neustále pracuje."

 

Aký je tvoj florbalový sen?
"Najväčší sen je asi si zahrať za slovenskú reprezentáciu a určite si vyskúšať aj nejakú lepšiu zahraničnú ligu - napríklad českú najvyššiu súťaž."

 

Na čom by si chcel ešte popracovať a teda zlepšiť sa a na druhej strane, ktoré sú tvoje silné stránky vo florbale?
"Určite by som chcel popracovať na súbojoch jeden na jedného a aj na fyzickej pripravenosti. Podľa mňa sú moje lepšie stránky strela a presné prihrávky."

 

Ktorý moment z doterajšieho priebehu tvojej kariéry ti najviac utkvel v pamäti?
"Bolo ich viac, či už nejaké vydarené zápasy s tímom, ale najmä dôležité góly, ktoré podľa mňa pomohli družstvu. Určite aj nejaké dobré umiestnenia na turnajoch, ktoré sme vybojovali."

 

Ako sa ti darí zladiť športové a školské povinnosti?
"Zatiaľ to zvládam v pohode, keďže tréningy sú podvečer. Po škole sa stíham naučiť a spraviť si veci do školy."

 

Čo hovoria na tvoju športovú kariéru rodičia?
"Rodičia sú moja najväčšia podpora, keď mám pravdu povedať. Vždy mi vedia pomôcť, keď niečo potrebujem - či už odviezť na zápas alebo na tréning. Keď sa mi nedarí, vždy ma vedia podporiť."

 

Venuješ sa aj iným športom alebo iba florbalu?
"Venujem sa aj inému športu, teraz hrávam profesionálne bowling popri florbale. Avšak vždy, keď si mám vybrať medzi bowlingom a florbalom, tak určite volím florbal. Ešte keď som bol menší, tak som hrával futbal, ale ostal som pri florbale."

 

AUTOR: Samuel PREKOP

späť