Tesne pred Vianocami si doprajte extraligový florbal

21.12.2018 09:03:37
Florbalový kalendár je skutočne nabitý a tak sa ešte tesne pred vianočnými sviatkami odohrá trináste kolo extraligy mužov. Zajtra nás čaká porcia piatich súbojov a v nedeľu na pravé poludnie dohrajú kolo na Spiši, kde privíta domáci Young Arrows košické Florko.

Všetky zápasy budú mať svoje čaro, no zrejme medzi dva šlágre by mali patriť dva súboje o ktoré sa postará domáci 1. FBC Florbal Trenčín a súčasný líder extraligy TJ A – FbO Nižná. „Do zápasu ideme pokorne a skromne, no však nie odovzdane! Naše tohto sezónne výsledky ukázali, že vieme získať body s tímami zo špice tabuľky, čo znamená, že zo zápasu nemáme strach. Práve naopak. Na súboj s Nižnou sa veľmi tešíme. Práve takýto súper nám ukáže na čom reálne sme a na čom treba popracovať,“ povedal kapitán 1. FBC Florbal Trenčín Norbert Ondrášik a na otázku, či chcú byť prvým tímom, ktorý v aktuálnej sezóne zdolá Nižnú v riadnom hracom čase doplnil: „To, či si trúfame zvíťaziť a pripraviť Nižnú o body je jasné. Myslím, že každý tím ide do zápasu s cieľom vyhrať. Takže určite sa o to pokúsime. Bol by to cenný skalp a určite by nám body pomohli do tabuľky, keďže sme ich postrácali až zbytočne veľa. Bolo by to príjemné ukončenie tohto kalendárneho roka.Hostia z Oravy nenastúpia v kompletnom zložení, no zbrane rozhodne neskladajú. „Do Trenčína sa chystáme podobne ako na každý zápas, a to získať tri body. Ťaháme dlhú sériu víťazstiev a na našich výkonoch je to niekedy badať v podobe nekoncentrovanosti na sto percent. Na zápas s nami necestuje niekoľko hráčov, vrátane reprezentanta Tomáša Regulyho, čo určite pocítime. Zvyšok kádra je ale pripravený zabojovať tak, aby sme si pred sviatkami spravili dobrú náladu. Dôležité bude poriadne sa namotivovať a verím tomu, že podáme výkon, ktorý nám tri body zaručí,“ povedal jeden z dvojice najlepších strelcov extraligy a hráč Nižnej Matúš Medžo.

 

Druhým šlágrom bude bratislavský derby súboj medzi domácim Snipers a obhajcami majstrovského titulu Tsunami Záhorskou Bystricou. V zápase druhého kola sa medzi oboma tímami odohral vyrovnaný duel, ktorý lepšie zvládlo Tsunami a vyhralo ho 3:1. „Očakávam úplne iný zápas ako to bolo naposledy. Do zostavy sa po zranení vrátil Oliver Kubaský, čo pomohlo prvej päťke a hráči už majú za sebou dostatočný počet tréningov na to, aby sme podali lepší výkon ako v prvom vzájomnom súboji,“ povedal tréner Tsunami Ján Purc. Hráči Snipers si uvedomujú, že boli vo viacerých zápoleniach blízko k bodom a pokúsia sa vybojovať ich aj zajtra. „V každom zápase chceme uspieť a získať tri body, inak to nebude ani toto kolo. Na každého súpera herne máme, bohužiaľ v rozhodujúcich chvíľach urobíme chybu, čo nás už viackrát stálo body,“ skonštatoval tréner Snipers Dárius Siheľský.

 

Do Žiliny vycestuje AS Trenčín. Bude to priamy súboj o siedme miesto, pretože „Kobylky“ sú na tejto pozícii o jeden bod pred AS. Práve Trenčania veria, že ťažko získané body v derby s trenčianskym FBC potvrdia v Žiline, čím by si zachovali lepšiu pozíciu pre účasť v play-off.

 

V hlavnom meste sa odohrá ešte jedno derby a v ňom sa pokúsi o svoje prvé body domáci Hurikán, ktorý bude mať náročnú úlohu zastaviť dobre rozbehnuté ŠK Lido. Prírodovedci odohrali šesť súbojov v domácom prostredí a vo všetkých dokázali zvíťaziť a tak bude zaujímavé sledovať ako si poradia na súperových ihriskách, no tento duel by zvládnuť mali.

 

Aj v metropole Východu sa chystá derby, ktoré však má suverénneho favorita. Košické ATU alias „Vraňare,“ privítajú prešovský Mikuláš alias „Koňare.“ V nedeľu sa odohrá posledný extraligový súboj v tomto kalendárnom roku a v ňom sa na Spiši stretne domáca Spišská Nová Ves a FK Florko Košice.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

13. kolo – sobota 22. 12. 2018:

 

16.30 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – FBK AS Trenčín (ŠH Rosinská, Rosinská cesta, Žilina)

16.40 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – ŠK Lido Prírodovedec (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

17.00 hod – FaBK ATU Košice – FBC Mikuláš Prešov (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

17.00 hod – Fat Pipe Snipers Bratislava – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

17.00 hod – 1. FBC Florbal Trenčín – TJ A-FbO Nižná (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

 

Dohrávka 13. kola – nedeľa 23. 12. 2018:

 

12.00 hod – FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – FK Florko Košice (ŠH Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

späť