"To, že som sa stala členkou All-stars tímu vnímam s veľkým prekvapením."

08.05.2014 19:40:31
Paulína Hudáková porozprávala o svojej nominácií v najlepšej šestici a celých MS.

Málokedy sa slovenskému športovcovi dostane pocty byť členom All-Stars tímu. To,že sa to dá aj keď nejde o hokej dokázal Paulína Hudáková, ktorá odpovedala na naše otázky.


Keď začala príprava rátala si s tým, že by si si mohla zahrať na šampionáte?

Vedela som, že na Slovensku je veľa šikovných dievčat . Keď som dostala pozvánku na prvé sústredenie, bola som potešená a brala som to ako výzvu ukázať sa a získať ďalšie skúsenosti. Počas sústredenia som sa snažila presvedčiť trénerov svojimi nadobudnutými skúsenosťami a  výkonmi. Keď som videla konečnú nomináciu bola som nesmierne rada, že sa tam objavilo aj moje meno a od vtedy som sa sústredila už len na samotné MS.


V čom je podľa teba najsilnejšia zbraň tímov ako Švédsko, Fínsko či Česká republika?

Keďže v týchto krajinách florbal vznikol, berie sa na tento šport oveľa väčší dôraz a je určite viac podporovanejší ako napríklad u nás na Slovensku. Celkovo prístup hráčok, trénerov a celého vedenia je oveľa profesionálnejší, čím je ich florbal viac kvalitnejší.


Čo bolo zlomovým momentom zápasu proti Švajčiarsku?

Zápas so Švajčiarkami sme hrali všetky veľmi dobre, bol to náš najlepší zápas na MS a bojovali sme až do úplného konca. Zlomovým momentom bola podľa mňa 3. tretina. Podarilo sa nám streliť vyrovnávajúci gól na 3:3, bolo vidieť a cítiť ako sa každá  z nás snaží a chce podať čo najlepší výkon. Samozrejme, že sme chceli vyhrať a postúpiť ďalej. Najväčší zlom nastal, keď sme v oslabovke dostali gól na 3:4 a bohužiaľ sme už nevyrovnali, naopak v hre bez gólmanky inkasovali.


Popíš mi tvoje bezprostredné pocity po MS.

Tieto majstrovstvá boli pre mňa prvou veľkou šancou v reprezentačnom drese. Tak som sa snažila túto šancu ktorú som dostala čo najlepšie využiť . Získala som veľa cenných skúsenosti. Ako tím sme si to tam všetko spoločné užívali a pre mňa to bol neopísateľný zážitok, že som sa mohla týchto majstrovstiev sveta zúčastniť.


Stala si sa členkou All-Stars tímu, čo je výborný úspech. Ako to vnímaš ty i tvoje okolie?

To, že som sa stala členkou All-stars tímu vnímam s veľkým prekvapením. Neverila som že niečo také dosiahnem a už vôbec nie na mojich prvých majstrovstvách . Mohla by som povedať že, strelecky sa mi darilo, aj keď veľa šanci ostalo nepremenených.

Rodičia mali z tohto veľkú radosť, nápodobné aj kamaráti a spolužiaci. Oveľa viac si však cením úspechy celého tímu a naše skvelé umiestenie- piate miesto na tohtoročných majstrovstvách. O to viac, že to bola pre viaceré baby premiéra v reprezentačnom drese .


Máš za sebou náročnú sezónu. Bude tvoje leto bez florbalu?

Moje leto určite bez florbalu nebude, pretože sa zúčastním pár turnajov na ktorých sa budem snažiť dosiahnuť čo najlepšie výsledky. Ale zároveň chcem počas tohto leta naďalej na sebe pracovať, aby sa to postupom času preukázalo aj na mojich slabších stránkach ktoré mi treba vylepšovať.

 

späť