Trenčan Amrich zvíťazil v obľúbenej televíznej súťaži

02.05.2020 18:53:10
Florbalista 1. FBC Trenčín Michal Amrich sa predstavil v obľúbenej vedomostnej súťaži verejnoprávnej televízie Čo ja viem, ktorú dokonca aj vyhral. Okrem cien, ktoré získal pre seba, vybojoval aj peniaze na dobrú vec.

Dvadsaťštyriročný univerzál sa ujal vedenia v súťaži, ktorú moderuje športový komentátor Marcel Merčiak, v druhom kole a udržal si ho až do konca. Keďže spomedzi zúčastnených študentov mal najviac správne zodpovedaných otázok, postúpil do finále, kde spoločne so spevákom Petrom Cmorikom zarábal peniaze na chvályhodné účely.

 

„Bola to doslova zhoda náhod. Prišla na prednášku jedna pani profesorka a spýtala sa, či by sme mali záujem ísť na natáčanie. Dostali sme pozvánku od RTVS - ako škola. Po chvíli dohadovania sme sa partia spolužiakov dali dokopy a povedali sme si, že to môže byť fajn skúsenosť. Rozhodli sme sa, že pôjdeme na natáčanie,“ opísal Michal Amrich pre oficiálny web ŠK 1. FBC Trenčín, ako sa vlastne do spomenutej šou dostal.

 

„Natáčanie bolo celkom dlhé, no otázky v ňom mi celkom sadli. Ani neviem ako a ocitol som sa vo finále. Samotné finále mi prinieslo okrem nejakej tej finančnej výhry aj zopár chvíľ stresu. Predsa len po celom dni ísť pred vyše 200 študentov a tam bojovať o čo najlepšiu finančnú čiastku nie je jednoduché. Myslím, že som neobstál až tak zle. Celé to môžem hodnotiť ako niečo plus do života,“ dodal.

 

Študent ľudských zdrojov a personálneho manežmentu na Univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne získal v záverečnej epizóde siedmej série Čo ja viem pre seba dva mobilné telefóny, tablet a 700 eur. Spoločne s Petrom Cmorikom napokon vo finále nazbierali 2800 eur.

 

O tom, komu poputujú získané peniaze rozhodol Cmorik, ktorý ich venoval svojej postihnutej fanúšičke Lucke. Amrich odohral v sezóne 2019/2020 v drese víťaza základnej časti extraligy mužov 20 zápasov, v ktorých získal 20 bodov za 8 gólov a 12 asistencií.

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: RTVS

späť