Trenčania boli blízko, no Nižná opäť potvrdila svoju útočnú silu

30.03.2019 20:48:56
Druhý semifinálový súboj extraligy mužov sa odohral na Orave v Mútnom kam pricestovali hráči trenčianskeho AS. Hostia mali dobrý štart, no akosi im došiel dych a napokon podľahli Nižnej 3:5.

Úvod patril hosťom z Trenčína, keď v druhej minúte otvoril skóre Jakub Múčka. Oravčania nevedeli nájsť recept na brankára Tomáša Kafku, ktorý si navyše počas deviatej minúty dovolil prihrať spoluhráčovi Ondrejovi Kusendovi na druhý gól svojho tímu. Nižná sa predsa dočkala a v závere prvej tretiny znížil Matúš Medžo.

Druhá tretina patrila domácim a hlavne jej prvá polovica. V tretej minúte vyrovnal Samuel Zemančík, ktorému asistoval brankár Matúš Staroň. O necelú minútu dostal po prvý raz Nižnú do vedenia Martin Drozd. Streleckú desaťminútovku domácich zakončil Timotej Dedinský, ktorý upravil na 4:2. V závere bol na päť minút vylúčený domáci hráč Marián Mačňák za hrubosť.

Ponúknutú presilovku nedokázali Trenčania využiť, práve naopak inkasovali v nej gól z hokejky Martina Latku. Na konci piatej minúty ešte vykresal iskru nádeje pre hostí Dávid Baroš, ktorý znížil na 3:5 z pohľadu Trenčanov. To však bolo všetko a Nižná tak získala v Mútnom svoj prvý bod v sérii.

Kapitán Tomáš Reguly (TJ A – FbO Nižná): „Nezachytili sme úvod zápasu ale za výdatnej pomoci skvelých fanúšikov sme sa dokázali zomknúť a nakopnúť k obratu. Po vytvorení dostatočného náskoku sme sa sústredili viac na obranu a udržať víťazstvo. Zajtra si nemôžme dovoliť zlý začiatok a preto verím, že sme sa dnes poučili.“

Tréner Juraj Matejka (FBK AS Trenčín): „Nižná hrala výborný florbal s aktívnym napádaním. Darilo sa im odoberať nám lopty z hokejok. Dnes nás súperi predčili v obetavosti. Musíme sa z toho poučiť a zrýchliť predovšetkým rozohrávku aby sme boli zajtra úspešní.“

TJ A – FbO Nižná – FBK AS Trenčín 5:3 (1:2, 3:0, 0:0), stav série: 1:0