Trenčania cestujú späť na Východ!

24.03.2019 19:00:40
Piaty súboj si vo štvrťfinálovej sérii extraligy mužov dnes vynútili hráči AS Trenčín, ktorí dokázali vyhrať doma nad Florkom Košice 8:2. Séria sa tak v stredu sťahuje späť do metropoly Východu, kde sa definitívne rozhodne o postupujúcom družstve do semifinále.

Trenčania vždy po prehratom zápase zaberú a tak to bolo pred týždňom v Košiciach ale aj počas tohto víkendu doma v Trenčíne. Včera prehralo AS s Florkom tesne 2:3 a dnes to na svojich súperov znovu vybalilo. Už prvá tretina naznačila akým smerom sa bude zápas uberať. Domácich rozbehla skvelá trojminútovka v polovici tretiny keď postupne skórovali Matúš Machara, Matúš Kukaň a Juraj Matejka. Do prestávky ešte na 4:0 zvýšil Jakub Múčka a Košičania mali o čom premýšľať...

Druhá tretina bola na góly najchudobnejšia a padol v nej len jediný, ktorý zaznamenali opäť domáci Trenčania. Na 5:0 zvyšoval Matúš Kukaň a to bolo z pohľadu skóre všetko. V tretej časti sa presadili aj hráči Florka, ktorí využili presilovku a zásluhou Jakuba Blaška znížili na 1:6. Trenčania boli však dobre rozbehnutí a pri chuti a ešte v tej istej minúte zavesil Kukaň svoj tretí gól v zápase a po ňom Filip Filipovič upravil na hrozivých 8:1 v prospech domácich. Krajšiu podobu výsledku dal hosťujúci Jakub Vašíček, ktorý znížil na 2:8. Posledné slovo mali domáci. Z trestného strieľania upravil na konečných 9:2 Šimon Ellinger.

Tréner Juraj Matejka (FBK AS Trenčín): „Košičanom dnes chýbali traja kvalitní juniori, ktorí mali finále svojej súťaže, čiže to bolo cítiť. Boli sme takmer vo všetkých činnostich lepší a premieňali sme svoje šance. Teší nás, že sme celý zápas odohrali na tri formácie a ušetrili sme sily na stredajší rozhodujúci súboj v Košiciach.“

Tréner Jan Holovka (FK Florko Košice): „Dnes vyhral Trenčín zaslúžene. Žiaľ dnes sme v rozhodujúcich chvíľach nechali "rozchodiť" rozhodcovskú dvojicu a vôbec nechápem, prečo dostávajú príležitosť rozhodovať zápasy arbitri, ktorí podľa mňa nemajú odbornú kvalitu a na niektorých verdiktoch si zvyšujú svoje ego...“

FBK AS Trenčín – FK Florko Košice 9:2 (4:0, 1:0, 4:2), stav série: 2:2