Trenčania chcú opäť prekvapiť, pred sebou majú košické Florko

08.03.2019 12:43:10
Extraliga juniorov pokročila do semifinále, čiže boje o medaily sa blížia k svojmu záveru. Víťazi základnej časti ATU Košice si za súpera vybrali Grasshoppers Žilina, ktorý sa do stredy trápil vo štvrťfinálovej sérii s bratislavským Snipers. Trenčania sú pred semifinále dobre naladení, veď vyradili obhajcov titulu Tsunami Záhorskú Bystricu. Teraz sa chystajú zabojovať proti košickému Florku.

ATU vyradilo vo štvrťfinále Banskú Bystricu 3:0 na záopasy a tak mali Východniari viac času na regeneráciu než ich súper Grasshoppers Žilina. Košičania sú miernymi favoritmi série a tak bude záležať od úspešného štartu v domácom prostredí. „Je náročné odhadnúť v čom bude odlišná semifinálová séria od tej štvrťfinálovej. ATU so Žilinou odohralo v predchádzajúcich sezónach zaujímavé série a určite ňou bude aj táto aktuálna. Na postup potrebujeme urobiť to, čo aj vo štvrťfinále a teda vyhrať tri zápasy a dostať sa do finále,“ povedal tréner košického ATU Peter Vrba.

 

Žilinčania sa vytrápili so Snipers, no vyradili ho 3:2 na zápasy. Do stredy však museli o postup tuho bojovať. Pokračujú ale ďalej a už sa sústredia na ďalšie zápolenia. „Vybralo si nás ATU a je to súper, s ktorým sme sa stretli vo štvrťfinále i finále juniorskej extraligy. Tentoraz nás čaká s nimi semifinále. Séria s ATU bola vždy zaujímavá, keď sme vždy dokázali zabrániť matchbalu a dvakrát vyrovnať sériu, no neúspešne to dopadlo... Dovolím si tvrdiť, že práve tento súper je dobrý v držaní lopty, no aj my máme svoje kvality. Taktiež má ATU celkom omladený káder, čiže im zväčša lopta odskakuje. Myslím, že im máme čo oplácať. Či už z minuloročného štvrťfinále alebo z finálových rozhodujúcich zápasov, ktoré boli pre nás neúspešné. Čo by som ešte doplnil je, že tento súper nie je zákerný a tak očakávam, že táto séria bude v znamení pekných akcií i zápasov. Budú rozhodovať malé chyby alebo takzvaný hluchý moment,“ povedal brankár žilinských „Kobyliek“ Samuel Hazucha.

 

Druhý celok tabuľky po základnej časti taktiež zvíťazil vo štvrťfinále 3:0 na zápasy, ale v poslednom dueli na Orave nebolo ďaleko k prehre, keď o svojom víťazstve 7:6 rozhodli Východniari v Mútnom až v samostatných nájazdoch. Semifinále s Trenčínom však bude ešte náročnejšie. „Teraz začína boj o medaily. Kvalita všetkých semifinalistov je približne na rovnakej úrovni, preto je ťažké niekoho favorizovať. Všetko bude záležať od zdravotného stavu hráčov a momentálnej športovej forme. Na súpera sa tešíme a verím v náš úspech,“ povedal tréner FK Florko Košice Pavol Blaško.

 

Trenčania sú spokojní, no chcú byť aj naďalej úspešní. Vo štvrťfinále vyradili úradujúcich majstrov zo Záhorskej Bystrice a sú odhodlaní zabojovať aj proti košickému Florku. „V základnej časti máme s Florkom vyrovnanú bilanciu. V Košiciach sme prehrali o tri góly, no doma sme zvíťazili o päť, čiže rozhodujúcim bolo doteraz domáce prostredie a uvidíme, či tomu tak bude aj v semifinále. Nie sme však v úlohe favorita, čo sa nám vo štvrťfinále proti Tsunami osvedčilo a tak sa pokúsime o ďalšie prekvapenie,“ povedal sekretár 1. FBC Florbal Trenčín Ivan Piovarči.

 

Program zápasov extraligy juniorov:

 

1. Semifinále – sobota 9. 3. 2019:

 

19.00 hod – FaBK ATU Košice – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

14.00 hod – FK Florko Košice – 1. FBC Florbal Trenčín (Angels Aréna, Pri jazdiarni, Košice)

 

2. Semifinále – nedeľa 10. 3. 2019:

 

09.00 hod – FaBK ATU Košice – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

16.00 hod – FK Florko Košice – 1. FBC Florbal Trenčín (Multihala, Alejova, Košice)

 

ZDROJ FOTO: facebook 1. FBC Florbal Trenčín

späť