Trenčania dokonale zaskočili košické Florko!

17.03.2019 18:23:52
Vyrovnanosť družstiev vo štvrťfinálovej sérii medzi košickým Florkom a trenčianskym AS sa potvrdila. Po včerajšej prehre 2:4 dnes Trenčania zabojovali a zaskočili svojho protivníka, čo sa prejavilo konečným víťazstvom 11:3. Stav série je nerozhodný na zápasy 1:1.

Hrajúci tréner a kapitán hostí Juraj Matejka po včerajšom zápase predpokladal, že ak Florko dnes neposilnia ich juniori, ktorí však mali semifinálový zápas v Trenčíne, majú šancu unavených hráčov Florka v druhom súboji zdolať. Hostia išli po víťazstve od prvých minút a dočkali sa úvodného gólu v ôsmej minúte kedy sa presadil Peter Heleš. Do minúty zvýšil David Baroš na 0:2 a keď v pätnástej minúte pridal tretí presný zásah svojho tímu Peter Heleš, domáci pochopili, že to dnes nebudú mať vôbec jednoduché.

Ani počas druhej tretiny sa Košičania nevyhli „hluchej“ chvíli, ktorá prišla od piatej po siedmu minútu. Filip Filipovič s Ondrejom Kusendom položili definitívny základ víťazného ťaženia AS Trenčín. Dominanciu hostí potvrdil ešte Šimon Ellinger a bolo hrozivých 0:6 pre AS. Východniarov sa pokúsil prebudiť Matúš Vašíček, ktorý v závere tretiny znížil na 1:6.

Florko zabralo a Martin Kátlovský opäť „ukrojil“ z náskoku Trenčanov – 2:6. Táto skutočnosť zrejme zdravo nasrdila hosťujúci tím, pretože počas štyroch minút strelili tri góly a o víťazovi už naozaj nebolo pochýb. Kátlovský si ešte vylepšil štatistiky dnešným druhým gólom a tretím košickým v zápase. Svoju historicky prvú asistenciu v slovenskej extralige si ku koncu súboja pripísal brankár Tomáš Kafka, ktorý úspešne vysunul Kusendu a nahral mu tak na desiaty gól Trenčína. Kusenda bol pri chuti a ešte stihol do prázdnej bránky domácich upraviť na konečných 11:3 pre AS Trenčín.

Tréner Jan Holovka (FK Florko Košice): „Oba domáce zápasy sme odohrali s počtom deviatich hráčov, čo je na play-off veľmi kondične náročné. Zvyšní chlapci sú juniormi a dostali prednosť v semifinále juniorskej extraligy.“

Tréner Juraj Matejka (FBK AS Trenčín): „Zámer vybojovať v Košiciach jeden víťazný zápas nám vyšiel, čiže sme spokojní. Presne ako sme po včerajšom súboji predpokladali, dnes boli domáci hráči pomalší a my sme boli navyše strelecky efektívni.“

FBK AS Trenčín – FK Florko Košice 3:11 (0:3, 1:3, 2:5), stav série: 1:1