Trenčania majú mečbal, Peter Heleš rozhodol v predĺžení!

19.04.2019 21:01:19
Trenčania sa postupnými krokmi šplhajú k majstrovskému titulu. Kto by bol povedal, že po skončení základnej časti keď AS postúpilo do play-off z ôsmeho miesta, že bude len jediný zápas od majstrovského titulu... Trenčania dnes doma zdolali Tsunami Záhorskú Bystricu 5:4 gólom počas predĺženia a vo finálovej sérii vedú 2:1 na zápasy.

Tretí finálový duel rozbehli strelecky presilovky. Svoju prvú premenili na gól hráči domáceho AS, za ktorých na začiatku šiestej minúty skóroval Samuel Dávidek. V ôsmej minúte sa situácia opakovala ale na druhej strane. Vylúčenie Martina Rebra potrestal hosťujúci Oliver Kubaský a Tsunami vyrovnalo. O necelú minútu burácala domáca hala, pretože na 2:1 pre Trenčín zvýšil Jakub Múčka. Necelé tri minúty pred koncom úvodnej tretiny sa presadili majstri. Za Tsunami skóroval Michal Šteinhübel, ktorý vyrovnal na 2:2.

Prvá polovica druhej tretiny sa niesla v znamení protiútokov zo strany na stranu, čo tréneri nemajú veľmi v láske. Napriek tomu sa obom družstvám nepodarilo skórovať. V neskoršom priebehu dostali príležitosť dvoch presilových hier hostia ale v závere aj domáci, no bez streleckého úspechu.

Zvyšný čas presilovky však v tretej časti dokázali Trenčania využiť a po 35 sekundách rozvlnil sieť Tsunami Matúš Machara a trenčianske AS viedlo 3:2. Po chybnej rozohrávke postupného protiútoku a následnej strate lopty však dokázal vyrovnať Martin Kubovič. Bol to opäť Kubovič, ktorý posunul svoj tím do vedenia, keď počas štandardky nezaváhal a priamou strelou medzi domácich hráčov prestrelil aj gólmana Tomáša Kafku. Trenčanom chvíľu trvalo pokiaľ sa spamätali, no na konci šestnástej minúty to prišlo. Domácich vrátil do hry vyrovnávajúcim gólom Peter Heleš. Do konca riadneho hracieho času už gól nepadol a tak zápas dospel do predĺženia. Žiadne z družstiev v ňom príliš netaktizovalo a každý sa snažil pripraviť si nejakú bezpečnú šancu na rozhodujúci úder. V siedmej minúte nadstaveného času rozhodol o víťazstve AS Peter Heleš a tak majú domáci hráči v zajtrajšom zápase mečbal.

Tréner a kapitán Juraj Matejka (FBK AS Trenčín): „Možno sa budem opakovať ale znovu to bol vyrovnaný a náročný zápas. Rozhodli v ňom malé detaily. Z oboch strán padli povedal by som zvláštne góly... Družstvo je pred zajtrajším súbojom dobre nastavené po psychickej stránke a všetci veríme, že posledný krok v domácom prostredí zvládneme!“

Tréner Ján Purc (Tsunami Záhorská Bystrica): „Odohrali sme obstojný zápas a hlavne počas druhej časti druhej tretiny nás môže mrzieť, že sme nepremenili vyložené šance, ktoré by sme mali premieňať. V záverečnej časti súper vysunul obranu s čím sme mali nepochopiteľný problém. Uvedomujeme si, že zajtra nám pôjde o všetko ale my budeme pokračovať v našej hre. Dnes sme boli lepším tímom a zajtra sa musíme viac vyvarovať chybám.“

FBK AS Trenčín – Tsunami Z. Bystrica 5:4 pp (2:2, 0:0, 2:2, 1:0), stav série: 2:1