Trenčania nepustili Nižnú do finále!

07.04.2019 19:21:00
Extraliga mužov zaznamenáva poriadny finiš v semifinálových sériách. Ani v druhom dnešnom súboji sme nespoznali tohtoročného finalistu. Trenčania zvládli druhý domáci zápas a zdolali Nižnú 7:4, čím vyrovnali stav série na 2:2. O finalistovi sa tak bude rozhodovať v stredu v Mútnom.

Ak chceli Trenčania pomýšľať na postup do finále v dnešnom súboji potrebovali zvíťaziť aby sa udržali v hre. Podľa toho vyzeral aj vstup do zápasu. Už po 23 sekundách otvoril skóre Filip Filipovič a domáci získali väčší kľud na svoje hokejky. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil Peter Heleš, no netrvalo dlho a hostia znížili zásluhou presnej strely kapitána Tomáša Regulyho.

 

Začiatok druhej časti vyšiel hosťom z Oravy. Na 2:2 totiž počas druhej minúty vyrovnal Lukáš Laštík. V polovici zápasu využil presilovku AS Samuel Dávidek, ktorý opäť naklonil misku váh na stranu domácich. V závere druhej časti zvýšil na 4:2 Ondrej Kusenda a hostia mali počas prestávky dôvod na zamyslenie.

 

Do hry Nižnú vrátil Patrik Bachan na začiatku tretej minúty. Neskôr ten istý hráč nepremenil trestné strieľanie, no počas päťminútovej presilovky sa presadil domáci hráč a kapitán AS Juraj Matejka, ktorý zvýšil na 5:3. Veľmi dôležitý gól padol necelých jedenásť minút pred koncom. Trenčanov dostal do trojgólového trháku Peter Heleš. S blížiacim sa koncom pribúdalo vylúčených hráčov, čo dokázali využiť Oravčania. Ich štvrtý gól strelil Martin Santer. Skóre zápasu uzavrel domáci Peter Heleš, ktorý do prázdnej brány skóroval a dosiahol hetrik.

 

Hlasy po zápase:

 

Tréner Juraj Matejka (FBK AS Trenčín): „Zápas bol naozaj výborný, asi najlepší, čo som kedy v play-off hral a to z oboch strán. Veľa vylúčení, našťastie sme odolali a kúskovali hru. V závere aj mali hostia asi viac z hry ale časté prerušovanie ich nepustilo do tlaku. Premenili sme šance a to zase rozhodlo tento zápas.“

 

Hráč Matúš Medžo (TJ A – FbO Nižná): „Dnes sa opäť zopakoval scenár z minulého víkendu, keď sme po dobrom sobotnom výkone nezachytili úvod. Rozhodli vylúčenia a premieňanie šancí, keď sme zahodili veľké príležitosti na otočenie stavu. Musíme sa sústrediť na svoj výkon a vyvarovať sa komentovania situácií, ktoré s našou hrou nesúvisia. Čo ma mrzí, je správanie brankára súpera, ktorý má povinnosť komentovať každú jednu spornú situáciu bez akéhokoľvek trestu...“

  

FBK AS Trenčín – TJ A – FbO Nižná 7:4 (2:1, 2:1, 3:2), stav série: 2:2

späť