Trenčania pokorili košické ATU, Prešov s AS schytali nakladačky

21.01.2019 13:45:17
V extralige juniorov sa opäť po dlhšom čase rozdávali poriadne nakladačky. Viac než dvadsať gólov schytali florbalisti Prešova od žilinských „Kobyliek“ a nezaostávali ani hráči posledného AS Trenčín, ktorí prehrali s ATU 4:22... Najlepším súbojom tak bol zápas medzi domácim 1. FBC Florbal Trenčín a košického ATU. Trenčania vyhrali a zariadili „atučkárom“ druhú prehru v sezóne.

Jednoznačným šlágrom kola bol súboj FBC Trenčín s ATU Košice. Domáci Trenčania síce prehrávali väčšinu zápasu, no podarilo sa im tromi gólmi v záverečnej tretine otočiť skóre a zvíťaziť 6:5. „V našej športovej hale sa stal malý športový zázrak. V zostave nám chýbalo hneď šesť opôr, ktoré cestovali so seniorským A-mužstvom do Spišskej Novej Vsi. O tom sme však vedeli dostatočne dlho a tak sme sa na tento zápas pripravili trochu inak než obvykle. Viem, že naši mladí chalani majú svoje kvality, no musia hrať tímovo a to rozhodlo tento súboj. Tomáš Kvasnica zahral výborný zápas, ale bez tímového výkonu hlavne v obrannej činnosti by to takto neskončilo. Z bodov sa tešíme, pretože nám to odľahčilo nohy pred duelom proti Žiline, ktorý sa odohrá o dva týždne,“ povedal kouč 1. FBC Trenčín Pavel Polakovič.

 

Oravské „Sršne“ z Mútneho sú opäť bližšie k postupu do play-off. Včera zvíťazili v Prešove jednoznačne 17:7 a vylepšili si ôsmu pozíciu pred Modrou, ktorá má o štyri body menej. „Na Východ sme cestovali s cieľom bodovať. Chýbali nám traja hráči zo základu. O to viac sme sa zomkli a od prvých minút sme šli za víťazstvom . Zlepšenie hry sa prejavilo už minulý týždeň vyrovnanými zápasmi proti košickým celkom. V tíme je pohoda, čo dokazovali chlapci aj Prešove, kde sa florbalom bavili a neprekážali im aj inkasované góly. Účasť v play-off chceme potvrdiť domácimi zápasmi, na ktoré sa tešíme,“ skonštatoval tréner Mútneho Anton Kapičák.

 

Práve hráči Modry sa rýchlo po prehre 1:11 s obhajcami titulu Záhorskou Bystricou, rýchlo spamätali a neboli ďaleko od víťazstva s bratislavským Snipers. Po remíze 5:5 sa musel zápas predlžovať. O víťazstve 6:5 pre hostí z Bratislavy rozhodol Bystrík Fodor. „Dosiahnutý výsledok zo Snipers nás teší. Získali sme jeden bod a za ten vďačíme nášmu brankárovi Jakubovi Kratochvílovi, ktorý chytil minimálne pätnásť čistých gólových príležitostí súpera. Ak by moji zverenci premenili v poslednej tretine svoje šance, mohli sme vyhrať my a to aj v riadnom hracom čase,“ povedal tréner Modry Michal Benčúrik.

 

Košické Florko si splnilo úlohu favorita a v povinnej jazde dokázalo vyhrať nad AS Trenčín s prehľadom 13:5. Hráči Banskej Bystrice prehrali so Snipers 4:8, no obrali o bod majstrovské Tsunami. „V sobotu sa našim chalanom až tak nedarilo. Nebol to zlý zápas, ale bojovnosť celého družstva nebola taká, akú by som si predstavovala. Chýbal tam dôraz a rýchle zakončenie. Po sobotnej prehre a následnej tímovej porade, kde som kládla dôraz hlavne na psychickú stránku družstva sa nám včera darilo. Bol to výborný zápas. Chalani plnili všetky pokyny, boli dobre naladení a nasadenie im nechýbalo počas celého zápasu. Bolo mi ľúto, že sa nám nepodarilo vyhrať, lebo chalani by si to po takom výkone určite zaslúžili, ale tešíme sa aj zo získaného bodu. Obaja brankári predviedli vynikajúci výkon a myslím, že sa bolo na čo pozerať,“ obšírnym spôsobom zhodnotila víkend trénerka Banskej Bystrice Barbora Uramová.

 

Výsledky extraligy juniorov:

 

18. kolo – sobota 19. 1. 2019:

 

FBK AS Trenčín – FK Florko Košice 5:13 (2:3, 1:4, 2:6)

 

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – Snipers Bratislava 4:8 (1:3, 1:3, 2:2)

 

1. FBC Florbal Trenčín – FaBK ATU Košice 6:5 (0:1, 3:3, 3:1)

 

FBC Mikuláš Prešov – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 2:24 (0:5, 0:9, 2:10)

 

FBC BlueBerries Modra – Tsunami Záhorská Bystrica 1:11 (0:5, 0:3, 1:3)

 

19. kolo – nedeľa 20. 1. 2019:

 

FBK AS Trenčín – FaBK ATU Košice 4:22 (2:5, 0:6, 2:11)

 

FBC Mikuláš Prešov – TJ FBK Hornets Mútne 7:17 (0:5, 3:6, 4:6)

 

FBC BlueBerries Modra – Snipers Bratislava 5:6 pp (1:3, 1:1, 3:1, 0:1)

 

FBK BCF Dukla Banská Bystrica – Tsunami Záhorská Bystrica 9:10 pp (2:3, 4:3, 3:3, 0:1)

 

Zápas 1. FBC Florbal Trenčín – FK Florko Košice 11:6 predohrali.

 

Aktuálna tabuľka po 19. kole:

 

ZDROJ FOTO: Bohumil ŽILKA

späť