Trenčania sa nenápadne vzdiaľujú

05.01.2015 15:22:28
Salming Extraliga mužov pokračovala v rozbehnutom tempe zápasmi 14. a 15. kola. Tabuľka sa pred play off postupne profiluje hoci bude každý tím ešte bojovať o 21, prípadne 24 bodov, čo nie je málo.

Omladený tím ŠK 1. FBC Trenčín sa svojim súperom v tabuľke nenápadne vzdiaľuje. Pred druhým Grasshoppers Žilina má už štvorbodový náskok, ktorý si vypracoval v priamom včerajšom súboji. Ešte pred tým však Trenčania hrali proti Nižnej netradične uvádzaní ako hostia, no v domácom prostredí. „Všetky športové haly boli na Orave obsadené, čo nás samozrejme mrzí. Využili sme však možnosť odohrať zápas v Trenčíne, keďže sme tu strávili celý víkend. Druhým našim súperom bol Salming Team,“ ozrejmil dôvod hrajúci tréner Marek Ferianc. Zápas proti FBC bol takmer navlas rovnaký ako úvodný v tejto sezóne. Nižná dlho viedla 1:0, no prišla zbabraná druhá tretina počas ktorej Oravčania „nakúpili“ šesť gólov. Nevzdali sa a zápas takmer dotiahli do predĺženia. Nepodarilo sa im a napokon prehrali tesne 7:8. „Chlapci ukázali, že majú veľké florbalové srdce. Zabrali, nevzdali to a chýbalo len veľmi málo aby sme bodovali. Škoda, musíme sa naučiť, že pokiaľ útočíme musíme aj zodpovedne brániť a opačne. Spolu nám to zatiaľ takto nefunguje,“ dodal Ferianc. Včera si už na chyby dali väčší pozor a zdolali M-Šport Salming Team Trenčín 8:7 v predĺžení. „Začína sa prejavovať trénerský rukopis jedného pána, ktorý sa nám začal venovať, no jeho meno zatiaľ neprezradím. Je to však otázka času a ak nám klapne spolupráca, budeme sa len zlepšovať,“ zhodnotil Ferianc.

 

Tréner ŠK 1. FBC Trenčín Miroslav Sága bol v sobotu po zápase „na prášky.“ Nedokáže totiž pochopiť, čo dokážu jeho zverenci spraviť prakticky z vyhratého zápasu. „Je to nevyspelosť tímu. Sú to priam infarktové stavy nielen pre realizačný tím ale aj pre fanúšikov. Strata koncentrácie, individuálne a chybné riešenie herných situácii sa v takomto množstve nesmie vyskytovať. Aj napriek víťazstvu som sklamaný. Musíme chlapcov nasmerovať na tímový výkon. Nižná má kvalitný tím s dobrou partiou. Do hry dali srdce a mali obrovskú chuť zvíťaziť. Mali sme dnes aj veľa šťastia,“ zhodnotil Miroslav Sága.

 

Zdá sa, že kouč Trenčína prehovoril svojim zverencom do duše a včerajší zápas o prvé miesto tabuľky v priamom súboji proti Grasshoppersu Žilina zvládli lepšie. Od úvodu síce prehrávali, no opätovným uragánom v druhej tretine súperovi odskočili na 4:1. V poslednej časti hry si dali väčší pozor než proti Nižnej a zápas dotiahli do víťazného konca v pomere 6:3.

 

Úradujúci majstri FbO Florko Košice cez víkend konečne bodovali. V sobotu prehrali po nájazdoch doma s Prešovom 4:5, no včera vyhrali nad Sabinovom tesne 8:7 a vrátili sa na ôsme miesto tabuľky zaručujúce účasť v play off.

 

Do play off chce ísť aj bratislavské Lido, ktoré vyhralo u beznádejne poslednej Nitry vysoko 12:3 a spolu s Nižnou živia nádej na prvú osmičku o bod za košickým Florkom.

späť