Trenčania vezú z Oravy jedno víťazstvo!

31.03.2019 14:32:25
Po včerajšom víťazstve sa v semifinálovej sérii extraligy mužov Oravčania v odvete nedokázali presadiť a podľahli trenčianskemu AS 3:5. Hostia už počas štvrťfinále proti košickému Florku, vždy po prvej prehre v druhom súboji zabrali naplno a zvíťazili. To sa stalo aj v prvom dvojzápase semifinálovej série s Nižnou.

V dnešnom súboji si domáci hráči Nižnej dali väčší pozor aby na začiatku neinkasovali ako včera. Aj preto sa dlho počas prvej tretiny držal nerozhodný bezgólový výsledok. Jedna loptička si však predsa len našla cestu do bránky. Prvú loptu lovil zo siete brankár Trenčanov Tomáš Kafka, ktorý inkasoval v osemnástej minúte z hokejky Patrika Bachana.

Druhá tretina patrila hosťujúcim hráčom, ktorí v polovici deviatej minúty zásluhou Petra Heleša vyrovnali na 1:1. V polovici zápasu si dnešnú smolu vybral domáci hráč Martin Drozd, ktorý si strelil vlastný gól a poslal tak hosťujúci AS do vedenia. Trenčanov to nakoplo a o necelú polminútu zvýšil Matúš Machara na 1:3. Hráči Nižnej aj naďalej hľadali recept na gólmana Kafku a znížiť sa im podarilo dve minúty pred druhou sirénou. Gól domácich strelil Martin Santer.

Trenčania vedeli, že môžu uhrať dobrý výsledok a povzbudil ich v tom kapitán Juraj Matejka, ktorý na začiatku ôsmej minúty zobral zodpovednosť do svojich rúk a zvýšil na 4:2 pre AS. Oravčania sa ani v ďalšom priebehu nedokázali strelecky chytiť, čo využili hostia na piaty presný zásah, o ktorý sa postaral Martin Žiaček. Tretieho gólu sa predsa len hráči Nižnej dočkali necelé tri minúty pred koncom, keď znížil Martin Joščák. Séria sa o týždeň presťahuje na Považie do Trenčína a čakajú nás dva zaujímavé zápasy, pretože po prvom víkende je stav nerozhodný 1:1.

Hráč Matúš Medžo (TJ A – FbO Nižná): „V dnešnom zápase sme nepodali taký obetavý výkon ako včera a naopak Trenčania chceli dnes zvíťaziť viac ako my. Môže nás mrzieť hluchých pár minút v druhej tretine, kedy sme inkasovali tri góly a súper sa od tohto momentu skúsene venoval defenzíve. Vieme kde sme spravili chyby a pokiaľ sa im vyvarujeme tak verím v dve víťazstvá budúci víkend.“

Tréner Juraj Matejka (FBK AS Trenčín): „Tak ako nám včera domáci hráči zblokovali veľké množstvo striel, presne to isté sa v dnešnom zápase podarilo nám. O našom víťazstve sa rozhodlo počas druhej tretiny, kedy sa nám podarilo v rýchlom slede streliť tri góly. Cieľ sme splnili a tešíme sa domov. V Trenčíne budeme chcieť zvíťaziť hneď v prvom súboji aby sme sa dostali do psychickej výhody a mohli sa pokúsiť ukončiť sériu.“

TJ A – FbO Nižná – FBK AS Trenčín 3:5 (1:0, 1:3, 1:2), stav série: 1:1