Trenčania zdolali v Grasshoppers v repríze finále extraligy

12.01.2014 20:40:31
Po dnešnom 17. kole zostáva už len päť zápasov do záveru základnej časti SALMING extraligy

SALMING extraliga má za sebou 17. kolo, ktoré sa nezaobišlo bez prekvapení. Tímy bojujú o každý bod a dnes sa o tom presvedčil Prešov, ktorý pod Zoborom stratil. Získala najmä Nitra a Dubnica, keď oba celky si polepšili a sú na dobrej ceste k záchrane v extralige. Šlágrom kola boli zápasy ATU s Hurikánom a repríza finále Grasshoppers s úradujúcim majstrom z Trenčína.

 

ATU Košice : VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 3 : 5 (2:3, 1:2, 0:0)


Vysokoškoláci na východe ozbíjali oba košické celky o body. Hurikán zdolal včera Florko 5:3 a dnes rovnakým výsledkom i druhý košický celok ATU. Hurikán sa udržal po víťazstve pred svojim tabuľkovým susedom ATU a momentálne figuruje na 4. priečke.

 

FbO Florko Košice : Tsunami Stupava 9 : 5 (3:1, 3:3, 3:1)

 

Florko po prehre s Hurikánom sa dnes opäť naladilo na víťaznú nôtu. Oslabená Stupava bola nepríjemným súperom, ale skúsené Florko si s húževnatým súperom poradilo. V zápase sa predviedol v streleckej forme obranca Lukáš Blaško, ktorý dnes nastúpil nezvyčajne v útoku, keď sa piatimi gólmi výrazne podieľal na víťazstve Florka. Záznam zápasu si môžete pozrieť na Huste.tv priamo – TU.

 

ŠK Dragons Ružinov Bratislava : FBC Predator Sabinov 5 : 13 (2:3, 2:3, 1:7)

 

Sabinov po víťazstve pod Zoorom raboval i v hlavnom meste. Draci držali s Predátormi krok v dvoch tretinách. Sabinov pôsobil unavene a ťažkopádne. Prebudenie Predátorov prišlo v záverečnej tretine, kde siedmimi gólmi rozhodli o svojom víťazstve. Dragons sa stále nachádza na chvoste SALMING extraligy a v záverečných kolách musí zabrať, ak chce pomýšľať na udržanie sa v extralige.

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra : FBC Mikuláš Prešov 11:6 (2:1, 4:3, 5:2)

 

Pod Zoborom nepochodili včera ženy Prešova dnes tomu bolo rovnako, len s tým rozdielom, že odchádzali bez bodu muži. Prešov ako keby si myslel, že víťazstvo nad predposledným celkom príde samo. Nitra sa súpera nebála a dobrou taktikou a dirigentskou taktovkou Luba Klosíka zvládla dôležitý zápas. Nitrania sa cenným víťazstvom odlepili z hlbín SALMING extraligy a majú namierené k záchrane. Prešov si dnes mohol definitívne poistiť účasť v play off, ale prehra znamená, že všetko ostáva otvorené päť kôl do konca základnej časti SALMING extraligy.

 

FBK Tvrdošín : ŠK Victory Stars Nová Dubnica 2:7 (1:4, 1:1, 0:2)

 

Dubnica je v laufe a potvrdila to i dnes víťazstvom na Orave. Tvrdošín sa trápi a trápenie pokračuje ďalej. Dubnické hviezdy sa ujali vedenia po dvoch góloch od polovice. Zaspatý úvod domácich mrzel. Dubnica si udržiavala bezpečné vedenia a režírovala zápas za ďalšími tromi bodmi. Matejka s Galovičom na ihrisku vyčnievali a bolo cítiť ich skúsenosti a schopnosti, ktoré Dubničanom v úvode sezóny chýbali. Tvrdošín padol do pásma ohrozenia a päť kôl do konca základnej časti musí začať niečo robiť, aby sa zachránil. Dubničania sú rozbehnutí a pri troche šťastia môžu pomýšľať i na play off.

 

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina : ŠK 1. FBC Trenčín 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

 

Atraktívny súboj priniesol bodku za víkendom. Repríza mužského finále sa odohrávala dnes na Rosinskej. Súboj vo vysokom tempe s množstvom striel, vylúčení priniesol víťazstvo Trenčanov. Grasshoppers ako keby urazil šťastenu a za posledné dva zápasy dal spolu en tri góly. Bez gólov sa nevyhráva a dnes to platilo dvojnásobne. Trenčania boli efektívnejší a ukázali to v koncovke. Pred blížiacim sa záverom základnej časti sa ukazuje, že mladí chlapci sa v tíme úradujúceho majstra adaptovali a dokážu zvládať dôležité zápasy.

 

späť