Trenčania „žijú,“ pretože zdolali košické ATU

23.03.2019 20:43:17
O tom, že sa štvrťfinálová séria medzi 1. FBC Trenčín a ATU Košice natiahne minimálne do zajtra dnes rozhodli domáci hráči FBC, ktorí dokázali v dramatickom súboji zvíťaziť nad Východniarmi 7:5 a znížili stav série na 1:2.

Po opatrnom úvode sa ujali vedenia hostia z Košíc, ktorých v polovici prvej časti dostal do vedenia Kamil Navrátil. O necelú polminútu už ATU vyhrávalo 2:0, pretože sa dočierneho trafil Michal Kročko. Trenčanom nezostávalo nič iné len zabojovať, pretože hrozila tretia prehra a koniec sezóny pre FBC. Bol to Samuel Virga, ktorý zavelil do útoku a znížil na 1:2 z pohľadu domácich. Do prestávky stihol vyrovnať Šimon Hatala a tak sa v druhej časti začínalo od začiatku.

 

Do piatej minúty diváci gól nevideli, ale o dokonalý obrat skóre sa postaral Trenčan Ľuboš Kupka – 3:2. Dvojgólový dištanc vybojoval domácim Timotej Paluš, ale to v druhej časti ešte nebolo všetko. Východniari sa pripomenuli a Richard Dluhoš stenšil náskok Trenčanov na jeden gól. Inaksovať jedinú sekundu pred sirénou naštve každého. Tentoraz boli sklamaní hostia z Košíc, ktorí inkasovali od Šimona Masára piaty gól.

 

Trenčania sa snažili zo všetkých síl doviesť dobre rozohratý zápas do víťazného konca, čo potvrdil Roman Zeliezka, ktorý na začiatku tretieho dejstva zvýšil na 6:3. Východniari však majú skúsený tím, ktorý sa gólom Michala Kročka z trestného strieľania dostali opäť do zápasu. V závere už vsadili Košičania na útok, čo im celkom nevyšlo, pretože pri odvolaní brankára inkasovali siedmy gól z hokejky Samuela Virgu. Na konečných 5:7 z pohľadu hostí ešte stihol upraviť Kročko, no isté je, že sa bude hrať aj zajtra a to štvrtý zápas série.

 

Hlasy po zápase:

 

Športový riaditeľ Ivan Piovarči (1. FBC Florbal Trenčín): „Z oboch strán to bol dnes kvalitný výkon, no my sme hrali mimoriadne zodpovedne, čo sa nám nie každý zápas počas tejto sezóny darilo. Vyhrali sme zaslúžene a sme spokojní, no už sa musíme sústrediť na zajtrajšok. Pokiaľ dokážeme zopakovať rovnaký výkon, môžeme pomýšľať na dobrý výsledok.“

 

Tréner Róbert Bučko (FaBK ATU Košice): „Dnes rozhodli naše nepremenené šance a individuálne chyby, ktorých sme spravili o niečo viac než súper. Taktiež určitá strata koncentrácie, počas ktorej sme dovolili Trenčanom obrat v skóre. Na druhej strane súper hral veľmi účelne a Trenčanov dnes potiahli mladí hráči. Bol to veľmi kvalitný zápas po ktorom sa dobre vyspíme a ideme ďalej.“

 

1. FBC Florbal Trenčín – FaBK ATU Košice 7:5 (2:2, 3:1, 2:2), stav série: 1:2

späť