Trenčianske derby opäť pre lídra tabuľky

07.02.2020 22:21:38
Florbalisti 1. FBC Trenčín zvíťazili aj v druhom tohtoročnom derby. Po novembrovom triumfe 14:4 vyhrali v 18. kole extraligy mužov nad AS Trenčín 8:3. Ako kľúčový sa ukázal úvod zápasu, zverenci Jana Holovku v desiatej minúte viedli už 3:0.

Súboj tradičných súperov sa hral v dobrej atmosfére a zároveň i v nervóznom duchu. Hráči si na palubovke nič nedarovali, z čoho pramenilo dovedna deväť menších trestov. Okrem toho arbitri duelu udelili aj jeden vyšší a jeden osobný trest. Vzhľadom na výsledok mali po stretnutí viac dôvodov na radosť florbalisti 1. FBC Trenčín. „S výsledkom sme spokojní. Chceli sme vyhrať a to sa nám aj podarilo. S predvedenou hrou však príliš spokojní nie sme. Je vidno, že bola reprezentačná prestávka. Kvalita našej hry nebola optimálna. Musíme sa stále sústrediť na náš florbal, pretože keď prestaneme hrať, dostaneme súpera do zápasu,“ povedal tréner lídra tabuľky Jan Holovka. Jeho tím viackrát v stretnutí podržal aj reprezentačný brankár Jakub Klobučník. Toho organizátori vyhlásili aj za najlepšieho hráča svojho družstva.

 

Napriek prehre nehodnotí zápas negatívne ani hrajúci tréner a kapitán AS Trenčín Juraj Matejka. „Boli tam aj niektoré výborné veci. Výsledok je však veľmi zlý, na kolená nás zrážala najmä efektivita. Do play-off musíme ešte dotrénovať, ide najmä o to premieňanie šancí. Za stavu 0:0 sme boli štyrikrát sami pred bránkou súpera. Keby sme tam dali nejaké góly, mohlo to byť iné. Hráči 1. FBC Trenčín sú skvelí práve v premieňaní šancí. Nikto však nie je nezdolateľný. Verím tomu, že sa do play-off dostaneme, inú možnosť si nepripúšťam,“ zhodnotil skúsený útočník.

 

Výsledok zápasu 18. kola extraligy mužov:

 

Piatok 7. februára 2020:

 

AS Trenčín – 1. FBC Trenčín 3:8 (1:4, 1:1, 1:3)

 

Aktuálna tabuľka

 

AUTOR: Samuel PREKOP
FOTO: Miroslav HÝLEK

späť