Trenčiansky AS chce byť prvým tímom, ktorý zdolá Nižnú!

12.01.2018 14:11:38
Extraliga mužov pokračuje zápasmi sedemnásteho kola. Zajtra sa odohrajú celkom štyri súboje a v nedeľu dohrávka pätnásteho kola medzi Prešovom a 1. FBC Florbal Trenčín. Na Oravu cestujú florbalisti FBK AS Trenčín, ktorí sú odhodlaní „oskalpovať“ Nižnú o prvé body. Či sa im to podarí, ukáže až samotný zápas.

Trenčania si na Nižnú veria, aj keď v domácom stretnutí s Oravčanmi prehrali 3:5. Na otázku, či bude FBK AS Trenčín prvým tímom, ktorý preruší sériu neporaziteľnosti Nižnej hráč AS Peter Klapita odhodlane povedal: „Z môjho pohľadu nám hrá všetko do karát, aby sme sa tento rok stali prvým tímom, ktorý Nižnú porazí. Sme takmer kompletní, dobre naladení, s novou taktikou a odhodlaní prerušiť krátku sériu dvoch prehier v rade. A navyše sme v Tvrdošíne ešte nikdy neprehrali...“

 

Úradujúci majstri zo Záhorskej Bystrice cestujú na Spiš. Východniarom ide o prvú osmičku a druhé Tsunami ešte očakáva zakopnutie Nižnej, aby sa k nim bodovo priblížilo. Bratislavské Lido sa predstaví v Košiciach proti ATU.

 

Zaujímavý súboj sa taktiež odohrá zajtra večer v Košiciach. Do metropoly Východu sa chystajú hráči 1. FBC Florbal Trenčín. Košičania by radi nadviazali na posledné víťazstvo, ktoré si vybojovali proti Spišskej Novej Vsi a po odstúpení Skalice zo súťaže a následných korekciách v tabuľke sú momentálne na štvrtom mieste. „Žiaľ výsledkami posledných zápasov sme reálne stratili šancu hrať o vyššie miesta po základnej časti. Momentálne sme v neúplnej tabuľke na štvrtom mieste, ktoré si chceme určite udržať a v prípade zaváhania družstiev na ďalších miestach, sa ešte teoreticky dostať aj vyššie. To už ale nieje v našich rukách a tak sa sústredíme len na najbližší zápas po ktorom nás čaká opäť dlhá, tentoraz až päťtýždňová pauza. Na súboj proti FBC Trenčín sa poctivo pripravujeme a určite do neho pôjdeme s cieľom bodovať naplno,“ povedal kapitán košického Florka Lukáš Blaško.

 

Program extraligy mužov:

 

17. kolo – sobota 13. 1. 2018:

 

15.30 hod – FBC Young Arrows Spišská Nová Ves – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

17.00 hod – TJ A-FbO Nižná – FBK AS Trenčín (MŠH, Školská, Tvrdošín)

17.00 hod – FaBK ATU Košice – ŠK Lido Prírodovedec (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

18.45 hod – FK Florko Košice – 1. FBC Florbal Trenčín (Multihala, Alejova 2, Košice)

 

Dohrávka 15. kola – nedeľa 14. 1. 2018:

 

13.15 hod – FBC Mikuláš Prešov – 1. FBC Florbal Trenčín (SŠ Ľ. Podjavorinskej, Prešov)

späť