Trenčiansky AS opäť nezvládol súboj proti Tsunami

07.01.2018 20:40:33
Ostrý štart v novom roku zaznamenala počas víkendu extraliga mužov. Okrem nepríjemnej udalosti, ktorou je odstúpenie družstva FBC Skalica zo súťaže, o ktorom budeme podrobnejšie informovať už čoskoro, sa odohralo päť zaujímavých súbojov.

Suverénnu novoročnú nakladačku rozdávali florbalisti 1. FBC Trenčín, ktorí včera rozstrieľali sabinovských „Predátorov“ vysoko 12:0. „Na úvodný súboj roka sme sa vzhľadom na dlhú prestávku tešili. Takmer šesť týždňov bez zápasu už stačilo. V pauze sme si trochu odpočinuli, doliečili drobné zranenia a postupne dobili baterky. O našej výhre sme v podstate rozhodli v prvej tretine, ktorú sme vyhrali jednoznačne 5:0. V zostave nám chýbalo pár hráčov, ale nahradili ich mladíci z juniorky. V druhej tretine sme zvýšili náskok a snažili sa hrať bez inkasovaného gólu. Záverečná časť sa len dohrávala. Potešili sme divákov, ale mrzí nás zranenie kapitána Riša Seriša,“ povedal hráč 1. FBC Florbal Trenčín Juraj Lamačka.

 

Ani dlhšia pauza nezastavila lídra súťaže z Nižnej. Oravčania zvíťazili aj vo svojom šestnástom stretnutí v rade za sebou. Tentoraz nedali šancu bratislavskému Lidu, ktoré v hlavnom meste zdolali 8:2 a odviezli si domov ďalšie tri body. „Zápas bol podľa predpokladov vyrovnaný a vstúpili sme do neho aktívne. Strelili sme dva góly, potom prišla chyba a gól na 2:1 no vzápätí dobrá odpoveď, ktorou bolo navýšenie skóre na 3:1. Druhá tretina nezačala pre nás šťastne. Boli sme vylúčení a hrali sme dosť staticky. V tretej časti sa ukázala zimná kondičná príprava a súpera sme už do ničoho nepustili. Z celového pohľadu teda bola hra vyrovnaná, no výsledok krutý pre Lido, ale duel to bol dobrý a vyhral lepší tím,“ zhodnotil kouč Nižnej Martin Tomaga.

 

Dôležitý zápas sa odohral taktiež v Bratislave. Domáci iClinic Hurikán hostil FBC Mikuláš Prešov. Obom celkom ide o účasť v play-off a Východniari sa po víťazstve 4:3 k nemu priblížili. „Bol to veľmi náročný súboj, pretože počas sviatkov sú všetci hráči rozcestovaní. Prednosť dostala rodina a tak nebola príležitosť na poriadnu prípravu. To bolo cítiť celý zápas, že mužstvá sa s hokejkou po dlhšej dobe len zoznamujú. Myslím, že sme boli lepším tímom, len premieňanie šancí nám robilo veľký problém. Chýbal nám aj „Komín,“ čo bolo v zakončení jednoznačne cítiť. Záver zápasu nám vyšiel na výbornú a po našom bojovnom výkone si vezieme domov tri body. Poďakovanie patrí celému tímu za disciplínu a bojovnosť,“ povedal hráč FBC Mikuláš Prešov Martin Sikorjak. Hurikán musí zabojovať viac aj preto, že mu namiesto boja o titul hrozí barážová pozícia. „Zápas sme opäť prehrali v posledných minútach ako už niekoľkokrát v tejto sezóne. Netreba hľadať výhovorky. Mali sme strašne veľa stopercentných góloviek, ale strelili iba tri góly. To na výhru proste nemôže stačiť,“ skonštatoval hráč Hurikánu Marek Novák, ktorý ku faktu, že o ich prehre rozhodli dvaja zohratí reprezentanti Martin Joščák s Martinom Sikorjakom dodal: „To, že nám dali góly iba hráči z repre je úplne jedno. Zápas sme mali vo svojich rukách a nedotiahli do konca.“

 

Dnes sa šestnáste kolo dohrávalo dvomi zvyšnými duelmi. Popoludní zvíťazilo košické Florko v Spišskej Novej Vsi 12:6 a vyhuplo sa na štvrtú priečku tabuľky. Večerná repríza minuloročného finále medzi domácim FBK AS Trenčín a úradujúcimi majstrami zo Záhorskej Bystrice dopadla opäť lepšie pre Tsunami, ktoré vyhralo 8:6. Trenčania tak nad týmto protivníkom nedokázali zvíťaziť už celých sedem zápasov v rade a to už je z ich pohľadu zrejme nejaká psychická deka...

 

Výsledky extraligy mužov:

 

16. kolo – sobota 6. 1. 2018:

 

1. FBC Florbal Trenčín – FBC Predator Sabinov 12:0 (5:0, 4:0, 3:0)

 

iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – FBC Mikuláš Prešov 3:4 (1:0, 0:0, 2:4)

 

ŠK Lido Prírodovedec – TJ A-FbO Nižná 2:8 (1:3, 1:2, 0:3)

 

FBC Young Arrows Spišská Nová Ves – FK Florko Košice 7:12 (1:4, 3:3, 3:5)

 

Tsunami Záhorská Bystrica – FBK AS Trenčín 8:6 (3:5, 3:1, 2:0)

 

FaBK ATU Košice malo voľno. Družstvo FBC Skalica sa odhlásilo zo súťaže.

 

Aktuálna tabuľka po 16. kole:

späť