Trenčín a Nižná otáčali zápas v záverečnej tretine. Grasshoppers prekvapil i Hurikán.

30.03.2013 21:38:23
Prvé semifinálové i barážové zápasy priniesli na úvod prekvapenia.

Sobotné popoludnie odštartovalo v mužskej časti semifinálové a barážové boje. Na programe boli tri zápasy. Otvárací zápas baráže odštartoval florbalový kolotoč. O hodinu neskôr sa začínalo v Trenčíne a Bratislave semifinále mužov.

ŠK 1.FBC Trenčín – FbO Florko Košice 8:5 (2:3, 2:2, 4:0)

stav série 1:0

Na Sihoti v mnohokrát skloňovanej repríze minuloročného finále sa stretol domáci Trenčín s košickým Florkom. Boli to práve hostia, ktorí sa rýchlu ujali vedenia. Domáci doma tak rýchlo neprehrávajú a na vyrovnávajúci gól sa čakalo až do polovice prvej tretiny. Trenčanom sa stav o pár minút podarilo otočiť. Proti boli hráči Florka, ktorí do prvej prestávky po druhý raz v zápase viedli. V druhej tretine sa pokračovalo vo vysokom tempe. Oba tímy sa dokázali z množstva šancí presadiť len dva razy. Florko bolo i po druhej tretinou o krok vpred. Záverečná tretina rozhodla o celom osude zápasu. Trenčania svojim výkonom v záverečnej tretine dokázali Florko prevalcovať. Domáci boli o krok vpred a dávali hlavne góly. Šyri presné zásahy znamenali dokonalý zvrat v zápase a zisk prvého víťazstva v sérii. Trenčania si na domácej pôde v play off držia neporaziteľnosť. Florko dnes ukázalo, že i po náročnej a dlhej sérii je potreba s ním rátať. Zajtrajší zápas je na plánovaný na 16:00 hod. v mestskej športovej hale v Trenčíne.

Góly: 11. Bielik (D.Podmanický), 13. Kiačik (Klapita), 27. Lajčiak (Pe.Heleš), 30. N.Odrášik, 48. Poruban (Straka), 49. Poruban (Bulko), 58. Kiačik (Bulko), 60. Lajčiak – 1. Konečný (Petroci), 14. Petroci, 20. Segľa, 24. Zemen (Petroci), 36. Segľa (Spišák)

VŠK FTVŠ UK Bratislava – FBC Grasshoppers AC UNIZA 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

stav série 0:1

V Bratislave hostili žilinské kobylky, ktoré sa postarali vo štvrťfinále už o jedno vyradenie bratislavského mužstva. Hurikán papierový favorit série dnes kapituloval. Grasshoppers našiel recept na bratislavský Hurikán. Domáci do zápasu nevstúpili najlepšie, keď prehrávali. Hurikánu sa podarilo v prvej tretine vyrovnať ale to bolo na dlho všetko. Kobylky pozornou obranou a presnou koncovkou domácich ničili. Grasshoppers po prvej nerozhodnej tretine už len vyhrával. Po záverečnom hvizde dvojice Melišek Šilhár vypukla v radoch kobyliek veľká radosť. Dnes sila Hurikánu bola zachytená lovcami zo Žiliny, ktorí sa ujali v sérii vedenia. Kobylky sa i dnes postarali o prekvapenie, ktoré asi nikto nečakal. Druhý vzájomný zápas Hurikánu a Grasshoppersu je už zajtra o 13:00 hod. v športovej hale FTVŠ.

Góly: 16. Martinák (Vlášek), 58. Seman (Komačka) – 9. Pazderka (Grlický), 24. Veneny (Hrín), 40. Pazderka (Ondrejmiška), 44. Grlický (Ondrejmiška), 46. Novák (Galovič)

ŠK Victory Stars Nová Dubnica - TJA - FbO Nižná  7:8 (2:1, 2:1, 3:6)

Zápas extraligistu s prvoligistom mal prívlastok barážový. Nižná po ročnom pobyte v 1. lige mužov siaha na vyššie méty. Proti sú najmä dubnické hviezdy. Zápas v ktorom mala Nižná viacej nešťastia ako šťastia sa prvé dve tretiny vyvíjal lepšie pre Dubnicu. Domáci viedli, ale len do druhej prestávky. V tretej tretine sa zobudila oravská florbalová Nižná. Hostia pridali a šiestimi gólmi stav otočili. Dubničania nepremenili nájazd, ale neskôr v presilovke strelili gól. Kontaktný gól v závere drámu nepriniesol. Nižná si aj keď len gólový náskok postrážila a vybojovala cenné víťazstvo na úvod série. Odvetný zápas na je na programe zajtra dopoludnia o 10:00 hod v mestskej športovej hale v Dubnici.