Trenčín i Hurikán v predohrávke 11. kola SALMING extraligy víťazne

19.12.2013 17:50:18
V predvianočnom 11. kole sa odohrali prvé zápasy pokračovanie je na programe v sobotu

Netradične v strede týždňa sa odohrali dva zápasy 11. kola SALMING extraligy. Predohrávané zápasy dvojičiek hostili v Trenčíne a Bratislave. Na Považí sa hralo derby, keď na seba narazili ŠK 1. FBC Trenčín a ŠK Victory Stars Nová Dubnica. Na ľavom brehu Dunaja hostili vysokoškoláci Tsunami Stupavu.

 

ŠK 1. FBC Trenčín : ŠK VICTORY STARS  Nová Dubnica 11:9 (4:3, 5:2, 2:4)


Považské derby nemalo tento prívlastok náhodou. Zápas bol ako na hojdačke a 20 gólov potešilo oko nejedného diváka. Útočný florbal z oboch strán priniesol prestrelku. Dubnické hviezdy v úvode vyhrávali. Trenčania v omladenej zostave zápas otočili a vypracovali si náskok. Dubnica gólové manko sťahovala. V záverečnej tretine to vyzeralo na exhibíciu, ale domáci poľavili a Dubnica znížila na rozdiel gólu. V hre bez brankára dubnické hviezdy inkasovali a tak sa domáci  o body deliť nemuseli. Záznam zo zápasu nájdete - TU.

 

VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava : Tsunami Stupava 11:5 (2:2, 3:2, 6:1)


Pod mostom Lafranconi na pôde FTVŠ hostili vysokoškoláci susedov zo Stupavy. Hurikán sa v sezóne stále zohráva, čo má za následok výrazný príliv hráčov z konkurenčného Dragonsu. Stupava je kompaktná a pokope už dlhšie a prináša to ovocie v prebiehajúcej sezóne.  Zápas sa rozbiehal pomaly. V strednej časti sa podarilo Hurikánu viac odskočiť, ale Stupava sa dotiahla. V záverečnej tretine sa chlieb lámal, keď vysokoškoláci šiestimi gólmi si vystrieľali víťazstvo.

 

Zostávajúce zápasy 11. kola SALMING extraligy sú na programe v predvianočnom čase  v sobotu 21.12.2013, kam Vás pozývame. Pozvánkou na víkend je určite mestské derby FbO Florko Košice a ATU Košice, ktoré odvysiela i internetová televízia Huste.tv. Ďalší derby zápas sa odohrá v Sabinove, ktorý hostí neďaleký Prešov. Pod Zoborom sa bude bojovať o cenné body s Dragonsom a lepšie postavenie pred odvetnou časťou.

 

Program zápasov na víkend:

 

FBK  Tvrdošín : FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina

Začiatok o 14:00 hod. v hale: MŠH Tvrdošín

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra : ŠK Dragons Ružinov Bratislava

Začiatok o 17:00 hod. v hale: MŠH Klokočina, Nitra 

 

FbO Florko Košice : ATU Košice - Live na Huste.tv.

Začiatok o 17:30 hod. v hale: Hádzanárska hala, Košice

 

FBC Predators Sabinov : FbC Mikuláš Prešov

Začiatok o 19:00 hod. v hale: MŠH Sabinov

 

FOTO: IFF Flickr

späť