Trenčín sa chystá priblížiť sa k barážovej pozícii

25.01.2019 06:29:27
V prvej lige žien má jednoznačnú pozíciu lídra B-tím Nemšovej, ktorý doposiaľ nestratil ani bod, no podľa pravidiel sa nemôže zapojiť do baráže o postup do extraligy, čiže sa o dve miestenky „bije“ Partizánske a ŠK Lido. Jednému z nich sa im snaží túto pozíciu vyfúknuť Trenčín, ktorý však zatiaľ na Lido stráca sedem bodov.

Družstvo z Trenčína odohrá počas najbližšieho víkendu dva zápasy. Už zajtra sa dievčatá spod hradu Matúša Čáka predstavia na Kysuciach a v nedeľu v Čadci. V oboch prípadoch sú odhodlané zvíťaziť. „Čakajú nás náročné a zaujímavé zápasy. Do každého z nich ideme s cieľom vyhrať, prípadne uhrať čo najlepší výsledok. Veríme, že to tak bude aj tento víkend a skutočne si z Kysúc odnesieme body. Partizánske a Lido nám síce v boji o barážovú pozíciu bodovo odskočili, ale máme odohratý o jeden zápas menej než oni a teda  príležitosť na výhru a dotiahnutie sa do top trojky. Dúfam, že sa nám to aj podarí,“ povedala hráčka 1. FBC Florbal Trenčín Nadežda Hájková.

 

Lido s Partizánskym budú mať voľnejší program a odohrajú po jednom stretnutí. Bratislavčanky hostia v Modre košickú Cassoviu a do Partizánskeho zavíta Mútne. Líderky z Nemšovej, ktoré ťahajú šnúru víťazstiev už jedenásť zápasov, cestujú do Čadce a Kysuckého Nového Mesta.

 

Veľkú príležitosť odlepiť sa z posledného miesta tabuľky a tešiť sa z prvých bodov majú dievčatá bratislavského Florpéda, ktoré doma privítajú predposledný tím Cassoviu Velesis Košice. „Náš nedeľný súper získal v doterajšom priebehu súťaže len tri body a to za víťazstvo s nami, čiže by mohol byť odvetný súboj zaujímavý a vyrovnaný. Či sa dievčatám podarí konečne zvíťaziť a prelomiť akúsi psychickú „deku“, ukáže až samotný zápas,“ povedal tréner Florpéda Martin Madunický.

 

Program zápasov prvej ligy žien:

 

15. kolo – sobota 26. 1. 2019:

 

14.00 hod – JSC – Wild Girls Čadca – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ (MŠH PRATEX, Andreja Hlinku, Čadca)

14.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – Cassovia Velesis Košice (ŠH ZŠ Ľ. Štúra, Komenského, Modra)

17.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ – 1. FBC Florbal Trenčín (MŠH, Športová, Kysucké Nové Mesto)

 

16. kolo – nedeľa 27. 1. 2019:

 

10.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ – NTS FK – ZŠ Nemšová „B“ (MŠH, Športová, Kysucké Nové Mesto)

12.30 hod – FBC MH Florbal FbO Florpédo Bratislava – Cassovia Velesis Košice (ŠH Mladosť, Trnavská cesta, Bratislava)

13.00 hod – FBK Harvard Partizánske – TJ FBK Hornets Mútne (MŠH, Februárová, Partizánske)

14.00 hod – JSC – Wild Girls Čadca – 1. FBC Florbal Trenčín (MŠH PRATEX, Andreja Hlinku, Čadca)

 

ZDROJ FOTO: Bohumil ŽILKA

späť