Trenčín sa rozlúčil prehrou

15.02.2016 11:06:18
V športovej hale Mladosť sa včera v Bratislave odohrali posledné dva zápasy prvej ligy žien. Už pred spomínanými súbojmi však bolo jasné ako sa umiestnia všetky družstvá súťaže.

V rannom súboji prehralo domáce ŠK Lido s poslednými Topoľčanmi tesne 4:5. Nič to však nezmenilo na skutočnosti, že Lido ako tretí tím tabuľky postúpilo do baráže o účasť v ženskej Extralige pre nasledujúci ročník. „Pokiaľ sa nám podarí postúpiť, asi túto možnosť využijeme. Veľa dievčat nám však po sezóne skončí a budeme musieť doplniť tím. Je nám jasné, že asi veľa toho v Extralige neuhráme, no možno samotná účasť priláka ďalšie adeptky a možno si to aj niektoré hráčky, ktoré od nás pred sezónou odišli hosťovať do iných družstiev, premyslia a vrátia sa späť. V najvyššej súťaži môžeme získať dobré skúsenosti,“ povedala hráčka a vedúca družstva ŠK Lido Zuzana Šišmišová.

 

V poslednom súboji sezóny sa stretol víťaz ŠK 1. FBC Trenčín a druhý tím tabuľky FbK Tvrdošín „B“. Dievčatá spod hradu Matúša Čáka mali dobrý rozbeh a viedli už 2:0, no rezerva Tvrdošína sa postupne dostávala do zápasu. Oravčanky si súboj vychutnali, čo vyústilo do víťazstva 8:5. Keďže B-tímy nemôžu postúpiť do súťaží, kde pôsobia ich A-tímy, Tvrdošín z druhého miesta do baráže nepostúpil. Zato Trenčín z prvého miesta áno. „Nie som si istá, či chceme postúpiť do Extraligy. Prvú ligu vyhrať s desiatimi hráčkami a dvomi brankárkami sa dá, no v najvyššej súťaži sa takto hrať nedá. V súčasnosti je náš tím v situácií, že nás baví hrať florbal, no momentálne skôr na nižšej úrovni. Ja som pred sezónou povedala tým najlepším dievčatám z družstva, nech sa v zápasoch ukážu a hľadajú si pre ďalšiu sezónu nejaký tím, kde budú pôsobiť a výkonnostne rásť. Baráže sa však zúčastníme a v žiadnom prípade ju nevypustíme. Nás teší vyhrávať, čiže dáme do toho všetko. Ak si náhodou vybojujeme postupovú pozíciu, necháme predsa len myšlienku na Extraligu ešte otvorenú...,“ povedala hrajúca trénerka ŠK 1. FBC Trenčín Nadežda Hájková.

 

Barážové súboje sa začínajú v sobotu 5. marca 2016. Stretnú sa v nej nasledovné dvojice:

 

ŠK Lido Women – Eastern Wings Michalovce

ŠK 1. FBC Trenčín – 1. FbK Quick Sport Banská Bystrica

späť