Trenčín v závere zložil kobylky na kolená piatimi gólmi.

13.04.2013 18:38:30
Trenčania ukázali kde je ich sila a ujali sa vedenia vo finálovej sérii nad Grasshoppersom.

Finálová séria mužov odštartovala dnes na Sihoti. Trenčín hostil kobylky, ktoré si zahrajú prvé finále. Ostrieľaný Trenčania idú cestou za tretím zlatom za sebou. Finálové zápasy tak sľubujú skúsenosť s nováčikovskou dravosťou.

ŠK 1.FBC Trenčín – FBC Grasshoppers AC UNIZA 7:2 (0:0, 2:2, 5:0)

Stav série 1:0

Finálové stretnutie sa začalo opatrne a takticky na oboch stranách. Celky si poriadne však nestihli rozohrať loptičku a tutovku mal na hokejke domáci kapitán. Grasshoppers v prvej tretine výborne podržal Turiak, ktorý miestami ničil strelcov domáceho celku. Kobylky mali náznaky šancí a niekoľko z nich dokázali zakončiť nebezpečne. Oporou zadných radou bol Mészáros. Úvodná dvadaťminútovka bola jasnou záležitosťou brankárov, ktorí dominovali. V strednej časti hry si trenčianska hala zakričala gól. Kiačik sa pohotovo presadil otváracím gólom. Radosť domácich netrvala dlho. Grlický šikovnou strelou k bližšej žrdi vyrovnal skóre. Gólová dvojminútová pasáž Kiačika, Grlického a Mituchu rozhýbala divákov v hale. Trenčania viedli a napĺňali úlohu favorita. Kobylky neboli na ihrisku však len do počtu a domácim znepríjemňovali život ako sa dalo. Pred odchodom do šatní sa hostia prihlásili slovo vyrovnávajúcim gólom Kvasnicu do šatní. Do záverečnej tretiny sa nastupovalo za nerozhodného stavu. Trenčania pomenili rozostavenie a to prinieslo gólový efekt. Góly z hokejok trenčanov Kiačika, Ondrášika, Heleša a Ondrášiak padali v závere ako na bežiacom páse. Kobylky sa pokúsili v samotnom závere ísť do risku počas trestu Lajčiaka, ale beznádejne. Hra v šiestich proati štyrom stála Grasshoppers zbytočné góly do prázdnej brány i trestné strieľanie, ktoré rutinérsky premenil Lamačka. Trenčania suveréne zvládli záver zápasu a víťazstvo si dnes zaslúžili.

Prvý finálový zápas Trenčína naznačil, že to bude o skúsenostiach. Kobylkám dnes v závere skúsenosti chýbali, ktoré využili domáci Trenčín využil v správny čas na zlom v zápase. Trenčania ukázali, kto bude hrať prvé husle, ale zajtra môže byť všetko inak. Kobylky dokázali dve tretiny držať so súperom krok, keď bolo treba ešte chvíľu vyudržať, udrel Trenčín čo zanačí i výsledok. Druhý finálový zápas je na programe už zajtra v nedeľu o 16:00 hod. v MŠH Trenčín. Pre tých ktorí nestíhajú do haly sú pripravené live prenosy na internetovej televízii alebo textové onlajny.

Góly: 22. Kiačik, 24. Mitucha , 42. Kiačik (Zeliezka), 46. Ondrášik (Zeliezka), 50. Heleš, 57. Lamačka (t.s.), 58. Ondrášik – 23. Grlický, 40. Kvasnica