Tréner Čachan nedokaučoval zápas

13.10.2014 19:08:46
Extraliga juniorov pokračovala zápasmi tretieho a štvrtého kola. V skupine stred padol ďalší rekordný výsledok po prehre Púchova s Grasshoppersom Žilina 0:39. Za vyrovnané súboje možno považovať zápasy v skupine Bratislava.

V sobotu prehralo FbO Florpédo Bratislava s VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 5:7 a zápas mal vyrovnaný priebeh. „Moji zverenci spočiatku podcenili svojho súpera, z čoho sa v neskoršom čase už len ťažko dostávali. Chlapci očakávali od zápasu o mnoho viac, no ja som ich upozorňoval, že je to iný tím s množstvom nových hráčov a trénerov. S výsledkom som spokojný, no s predvedenou hrou až tak nie,“ zhodnotil zápas tréner Hurikánu Michal Čachan, ktorý na druhý deň dosiahol tesnú prehru 4:5 s oslabeným Snipers Bratislava. Zaujala však skutočnosť, že tréner nedokoučoval zápas, lebo bol z lavičky rozhodcami vykázaný. „Najslabším článkom v slovenskom florbale sú podľa mňa už dlhodobo rozhodcovia. Nemôžte sa čudovať, že človek vyletí a povie, čo si myslí. Na druhej strane som nemal týmto spôsobom reagovať, za čo sa ospravedlňujem. Zastávam názor, že ak sa nezlepší práca arbitrov, slovenský florbal to nikam neposunie,“ povedal Čachan a k dosiahnutému výsledku dodal: „Na rozdiel od prvého vzájomného zápasu, ktorý sme prehrali 0:11, sme konečne mali potrebný počet hráčov a súpera sme potrápili. Mrzí nás, že sme spravili viac individuálnych chýb a nevyužili svoje šance.“

 

Zaujímal nás názor domáceho tímu Snipers Bratislava, prečo si odložili sobotný zápas proti Tsunami Záhorská Bystrica. „Prebieha množstvo podujatí súčasne. Zúčastnili sme sa s viacerými tímami na Stupava Floorball cupe. Juniori boli s mužmi na Východe, kde sme hrali zápasy prvej ligy a máme aj maródov. Sobotný súboj juniorskej Extraligy so Záhorskou Bystricou sme tak odložili a v zápase proti Hurikánu nám chýbalo viacero hráčov základnej zostavy a museli ich nahradiť dorastenci so staršími žiakmi. Preto sme radi aj za tesné víťazstvo,“ povedal Maroš Takáč.

 

Odpočinuté Tsunami v nedeľu zdolalo Florpédo 22:3, pričom seniorskí „extraligisti“ Kubovič s Kubaským strelili spolu 9 gólov. „Našich, nazvime to dorastencov v juniorskej súťaži, stál súboj s Hurikánom obrovské množstvo síl. To sa odzrkadlilo najmä v posledných dvoch tretinách zápasu so Záhorskou Bystricou. Chlapci si hlavne za súboj s Hurikánom zaslúžia pochvalu,“ povedal tréner Florpéda Peter Pavlovský.

 

V skupine Stred valcovali aj hráči ŠK 1. FBC Trenčín. Pod Zoborom zdolali Nitru 28:1 a včera FBK florbal4u Púchov 21:1. Na Východe sa zrodili miernejšie výsledky. Košické ATU zdolalo mestského rivala Florko 13:1 a Mikuláš Prešov 14:3, no Spišská Nová Ves prehrala s Florkom 5:7 a s Prešovom 4:9.

späť