Tréner Janovský by nám chcel uchmatnúť prvú päťku

07.02.2015 09:20:14
Len malý krôčik delil slovenské reprezentantky od veľkého úspechu vo včerajšom zápase ženskej kvalifikácie v Nitre.

V domácom prostredí pred výbornou návštevou a perfektnou kulisou sa dievčatá pustili do českého tímu s veľkým odhodlaním. Zaslúžené ovocie prišlo už v ôsmej minúte po strele kapitánky Lucie Košturiakovej. Naše aktivity trochu pribrzdili dve vylúčenia, no do šatní odchádzali Slovenky s jednogólovým náskokom.

Na začiatku druhej tretiny sa dokázali presadiť aj naše súperky. Denisa Ratajová vyrovnala v 23. minúte na 1:1. Najlepšou reakciou našich dievčat bolo zvýšené úsilie po inkasovanom góle, čo vyústilo do druhého gólu v sieti Česka. V tej istej minúte zavesila Katarína Klapitová na 2:1. Český tím sa spamätal po šiestich minútach zásluhou Janay Vojáčkovej, ktorá vyrovnala na 2:2.

Vyrovnané skóre s množstvom nevyužitých príležitostí z oboch strán, vydržalo až do 57. minúty. V nej sa presadila Hana Koníčková, ktorá rozhodla o výhre českého výberu. Slovenky ešte zahrali power play, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Napriek tomu to bol vynikajúci zápas svetového formátu a naše dievčatá sa za predvedený výkon vôbec nemusia hanbiť. Naopak, je vidieť, že Slovensko má skvelé hráčky!

Tréner Miroslav Janovský (Česko): Z predvedenej hry slovenského tímu som doslova nadšený. Najmä prvá lajna hrá vo skvelej forme a som rád, že jej hráčky hrajú v českej najvyššej súťaži. Český florbal zanechal na nich určitý rukopis. Keby chcel prvý slovenský útok zmeniť občianstvo, prijal by som to veľmi rád.”

Najlepšia hráčka Hana Ranochová (Česko): „Slovenky spravili obrovský pokrok oproti poslednému šampionátu. Bol to pre nás náročný súboj.“

Tréner Jaroslav Marks (Slovensko): Boli sme prekvapivo vyrovnanými súpermi. Pred zápasom sme nevedeli čo od tejto konfrontácie očakávať. Chýba nám častejšia konfrontácia s tímami svetovej top štvorky. O našej tesnej prehre rozhodla širšia základňa českých hráčiek. My sme sa presvedčili, že disponujeme vynikajúcou prvou päťkou, ktorá je schopná hrať svetový florbal a v dnešnom zápase dokázali tieto dievčatá byť lepšie než protivníčky, ktoré proti nim nastupovali. Rezervy máme ešte v druhej a tretej päťke. Musíme popracovať na ich zlepšení, prípadne hľadať alternatívu doplnenia tímu.“

Najlepšia hráčka Radka Mládenková (Slovensko): „Trochu som sa obávala prvej strely, no chytalo sa mi výborne. Bola som po celý zápas v tempe a dievčatá mi dosť pomáhali. Ak by mi niekto pred zápasom povedal, že to skončí 2:3, tak sa mu vysmejem do očí. Som šťastná, že sa nám podarilo odohrať vyrovnaný súboj s veľkým favoritom. Škoda, že sme nedokázali bodovať.“

Kapitánka Lucia Košturiaková (Slovensko): „Ak by nám niekto povedal pred zápasom tento konečný výsledok, asi by sme ho brali všetkými desiatimi, no teraz to veľmi mrzí.“

Alexandra Ferencová (Slovensko): „Bol to kvalitný zápas na vysokej úrovni, ktorý nám dal množstvo nových skúseností. Zistili sme na čom ešte musíme popracovať. Žiaľ, o výhre Česka rozhodli ich väčšie skúsenosti.“